חדר המוסיקה בבית, בבית הספר או במכון חייב להיות מבודד היטב. רק כך ניתן להיכנס אליו, לטרוק היטב את הדלת, ולהתנתק מכל הרעש שקיים סביב. כמו כן בידוד אקוסטי מאפשר לנו להימנע מיצירת רעשים בגין חיכוך או נפילה של חפצים. מה שחשוב לנו כל כך כאשר מנגנים, מאזינים או מקליטים. תחום הבידוד האקוסטי הינו תחום מקצועי שמציע מגוון פתרונות. וזאת במטרה להתאים לכל חדר את המענה הראוי לו, כדי להשיג את התוצאה הרצויה ברמה נאותה.

אז איך עושים את זה?

בידוד אקוסטי חותר לחפות את הקירות, את הרצפה ואת התקרה בחדר המוסיקה עם חומרים ייעודיים. אלו סופגים את הקולות ומונעים מהם להיכנס פנימה או לצאת החוצה מהחדר. עושים כיום שימוש במגוון חומרים אשר התכונה שלהם היא ספיגת קולות. אחד החומרים השימושיים ביותר הוא פוליאוריטן. החומר הינו ספוגי ומוקצף והוא ממלא היטב את תפקיד הבידוד. ניתן להשיג את החומר המדובר ברמות צפיפות שונות בהתאם ליישום שייעשה בו וכן לפי רמת הבידוד האקוסטי אותו מעוניינים להשיג.

רמות שונות של בידוד אקוסטי

בבואנו ליישם בידוד אקוסטי חשוב לזכור כי ניתן להשיג תוצאות במגוון רמות איכות. כך שאם לדוגמה הנכם מעוניינים לבודד חדר מוסיקה בתוך הבית, ואין מדובר על מטרה מקצועית מאוד, תוכלו לעשות זאת בעצמכם. מה שצריך זה מעט ייעוץ מקצועי ובחירה של חומרים מבודדים מתאימים. היישום עשוי להיות פשוט מאוד, והוא בהחלט אפשרי לכל אחד בכוחות עצמו. את יריעות הבידוד מצמידים לקירות ולכל הפינות הנדרשות והחדר מבודד.

בידוד מקצועי

אך אם הצורך הוא להשיג בידוד מקצועי ומושלם ככל האפשר, יהיה נכון לפנות אל מומחה לאקוסטיקה או לחברה המציעה שירותי בידוד אקוסטי . חברה כזו מכירה את כל החומרים המוצעים בענף. היא יודעת להתאים בצורה מקצועית ומדויקת את היריעות ואת עוביים, וכן משלבת חומרים נוספים שמשפרים את הבידוד. כמו כן יש מקרים בהם יהיה נכון לבנות קיר גבס צמוד לקיר, ואת שכבת הבידוד להטמין בין שני הקירות. כך הבידוד עתיד להיות ברמה גבוהה יותר.