חדרים רבים – גם במבני מגורים וגם באלה שמשמשים לפעילות עסקית רגישה – לא ממוגנים מספיק. בדירות ישנות נקודת התורפה העיקרית היא היעדר ממ"ד ולכן חשיפה של בני הבית לפגיעה חמורה במהלך מלחמה או מתקפות טילים (שלמרבה הצער תדירותן גבוהה למדי בארץ). במרחבים העסקיים רמת המיגון הנמוכה עלולה לאפשר פריצה אלימה או אירועי ירי, ובכל מקרה כדאי לדעת שההתקדמות המשמעותית בתחום מאפשרת למגן חדרים קיימים במחירים סבירים.

מהם הגורמים שמשפיעים על עלות מיגון חדר קיים?

לכל פרויקט מיגון חדר קיים מחיר אחר כמובן, בהתאם לשורה ארוכה של פרמטרים אשר משפיעה על חישוב השורה התחתונה בהצעת המחיר.

כך למשל הפיכת חדר בדירת מגורים או בבית פרטי לממ"ד מתומחרת על סמך מידת המורכבות ההנדסית של החלפת החלון והדלת ושל ציפוי הקירות בחומרים חוסמי הדף, וגם עפ"י רמת הגימור המבוקשת ע"י כל לקוח ולקוח.

כששיפור המיגון העכשווי מתבצע במפעל או בחלל אשר משמש לפעילות עסקית שמחייבת אבטחה קפדנית, המחיר מושפע בין השאר מגודל החלל, המיקום שלו ביחס לכל המבנה, האיומים שעבורם נדרש פיתרון (הדף / ירי / פריצה אלימה / חומ"ס וכו'), ועוד.

היכרות מעמיקה עם כל פתרונות המיגון המתקדמים ביותר

המפתח המרכזי ליכולת להשלים מיגון חדרים קיימים במחיר אטרקטיבי הוא סקר סיכונים מקיף. מטרת הסקר היא לזהות במדויק את גורמי האיום הרלוונטיים ואת נקודות התורפה אשר הופכות את המקום לחשוף לאותם איומים. לאחר השלמת הסקר וניתוח הממצאים ניתן להבין מהם האמצעים הדרושים, וכך נמנעות פעולות יקרות שאינן הכרחיות.

מרכיב חשוב אחר הוא בקיאות מקצועית והיכרות עם הפתרונות העדכניים ביותר בתחום – זהו הבסיס לבחירה מושכלת של מערכות הגנה שמקיימות שני תנאים: יכולת לנטרל סכנות משמעותיות באופן אפקטיבי ומחיר אטרקטיבי.

יחס עלות תועלת משתלם במיוחד

כשמתלבטים בין מספר אפשרויות של מיגון חדר קיים מחיר נמוך לא יכול להיות השיקול הבלעדי – שהרי המטרה היא שקט נפשי אמיתי. ג.ג. מערכות מיגון מספקת הצעות מחיר הוגנות ובעיקר ייעוץ אמין, תכנון מדויק וביצוע מוקפד, כך שהתוצאה תהיה מקסימום מוגנות, תועלת גבוהה מאוד ויחס עלות תועלת משתלם במיוחד.