רכישת ריהוט משרדי היא אחד הרגעים המרגשים ביותר בקרב היזמים במשרד. אם גם אתם מעוניינים להסדיר פריטי ריהוט מהחלומות, במאמר זה נספק לכם את כל המידע הנדרש. מאמר זה יתמקד בעיצוב הריהוט אבל גם בבחירתו כך שיתאים לעבודה משרדית ולא לחדר ילדים. כיצד תדעו שכך הדבר? מיד תבינו מהם הקריטריונים להגדרת פריט ישיבה או אחסון כאמצעי ריהוט משרדי.

הרכש חייב להתבצע בחנות ריהוט משרדי

רשתות מכשירי הכתיבה אינן חנויות ריהוט משרדי, לכל המבקש או המבקשת לדעת. הרשתות הללו מיועדות לילדים, ומשווקות כסאות מחשב שנועדו בעיקר למשחקים. אם תנסו לשבת עליהם 8 ו- 9 שעות או אפילו 4.5 שעות עם הפסקה, הבוכנה שלהם תשקע ותצטרכו להחליף את הכסא לאחר שהשקעתם בו מאות שקלים מיותרים. כך הדבר גם עם המדפים שהחברות הללו מוכרות, שלא מתאימים לאחסון תכולה משרדית, ודאי שלא ציוד כבד במחסן. רק בחנות ריהוט משרדי תוכלו לקבל לידיכם פריטים שמתאימים למשרד, מיועדים לעבודה אינטנסיבית ולא מאכזבים גם לאחר שנות שימוש רבות וסיזיפיות במיוחד.

הפריטים צריכים להתבסס על תקנים ארגונומיים

תקן ארגונומי הוא כזה שמאשש כי המוצר מתאים ליעד העבודה המשרדי שהצבתם לו: כסא מחשב צריך לספק יכולת עבודה של 8 שעות מבלי שהבוכנה תשקע כאשר אינכם לוחצים על הידית שלה. שולחן המחשב צריך לספק יכולת העמסה נדרשת, לרבות 2 מסכים אם הדבר נדרש. מדפי מחסן צריכים לספק יכולת להעמיד תכולה כבדה על גביהם, בהתאם לסוגים ולמשקלים המיועדים. רק תקנים ארגונומיים מאששים כי הפריטים מתאימים לעבודה במשרד על פי הדרישות שאתם מציבים.

עיצוב הריהוט המשרדי – קווים לדמותו

את הריהוט המשרדי בוודאי תכננתם מבעוד מועד עוד כשראיתם את החברה הקבלנית עובדת על שיפוץ ובניית המשרד שלכם ואולי אף לפני כן. כמובן שהשאיפה היא לרכוש את הרהיטים על פי הצבעים והצורות המבוקשות. ברם, אם אינכם מוצאים בדיוק את מה שייעדתם לעצמכם, נסו למצוא גוון דומה לכך, ודבקו תמיד ביעדים הפונקציונאליים שהצבתם לעצמכם. למשל, שולחן מחשב למשל זהו שולחן שעוברים עליו כבלי חשמל. לכן, שולחן עם תעלה לכבלים יכול לחסוך מקום רב על גבו.

בחירת חומרי הייצור של הכסאות והספות ברחבי המשרד

יש שיעדיפו שהרהיטים שלהם יהיו עשויים עור ויש שלא יכולים לדמיין את חייהם בלעדיו אבל עברו לצריכה טבעונית. הם יכולים לרכוש כסאות מבד דמוי עור שיספק להם הרגשה של עור אמיתי. ניתן כמובן לבחור גם כסאות, ספות וכורסאות מבד של ממש. ההמלצה היא ללכת עם הלב וכמובן לדבוק בחומרי הייצור שאתם מורגלים בשימוש בהם. במידה ותבקשו לרכוש פריטים שחומר הייצור שלהם יהיה תחת שימושכם לראשונה, מוטב לבקש הדרכה מצוות החנות על תחזוקה נאותה של המוצר, ניקיונו וכד'. כך, תוכלו להאריך את חיי המוצר ולעשות בו שימוש ארוך מהרגיל.