המאמר באדיבות שלמה לוי – משרד עורכי דין ונוטריון

עורך דין מקרקעין.

בין אם אנחנו רוצים לעבור דירה, לקנות קרקע להשקעה, להפשיר שטח לבניה או כל פעולה הכוללת בתוכה משא ומתן משפטי מומלץ ואף צריך לקחת את עזרתו של עורך דין מקרקעין. ישנם מצבים רבים בהם מומלץ לקבל מתן סיוע משפטי מעורך דין מקרקעין במאמר הבא הבאנו עבורכם 3 מצבים אקוטים לעזרה מעורך דין בדיני מקרקעין. 

תמ"א 38.

בניינים רבים בארץ עוברים במשך השנים האחרונות שירות עירוני מדיני שבא לשפץ ולתקן בניינים ישנים ברחבי הארץ, בעת תהליך פנוי בינוי או תמ"א 38 זכאים תושבי הבניין לזכויות רבות ופיצויים אשר בהחלט מגיעים לכל דייר בבניין התמ"א בעקבות הרעש וחוסר הנוחות שנוצר ברחבת הבניין בעקבות השיפוץ. לכן במצב שבו קרה ויש או עומד להיות תמ"א 38 בבניין המגורים שלנו מומלץ לפנות לעורך דין מקרקעין לעזרה.

ליקויי בניה.

מצב נוסף שבו מומלץ להעזר בערוך דין מקרקעין הוא כאשר גילינו בבית שברשותינו תקלה או נזק שנוצר בבית שבגיע בעקבות ליקויי בניה של הקבלן או אחד מבוני הבית. במצב כזה אנו זכאים לפיצויים ואף יש מקום להגיש תביעה בנידון כנגד בעל המקצוע שכתוצאה מעבודתו הרשלנית נוצר ליקוי הבניה שגרם לנזק כלשהו או לחוסר שביעות רצון ולכן נצטרך לקבל עזרה מעורך דין בתהליך.

עסקאות רכישה מכירה וכדומה.

מצב שלישי ואחרון שבגינו מומלץ לפנות לעורך דין מקרקעין הוא כאשר ישנה עסקה כלשהי שנרצה לבצעה המגיע מתחום הנדל"ן והקרקעות ניהיה חייבים לפנות לעורך דין לדיני מקרקעין לעזרה ותמיכה בכל התהליך. ולכן כאשר אנו רוצים למכור או לקנות נכס או גם אם ישנו נכס שעבר בירושה יהיה עלינו לקבל סיוע משפטי ולכן מומלץ לפנות לעורך דין במצבים הללו.