יונים – חיית בר נחמדה וקלילה. נכון, כל עוד היא מנהלת את החיים שלה רחוק מספיק מאתנו. אבל אם היא מתקרבת יותר מידי ומוצאת לעצמה אזורי מחיה קרובים אלינו, זה כבר עסק ביש. כי היונים מביאים עימם לא מעט נזקים. זה הרעש הגובר וההמייה המטרידה. זה הלכלוך והריח הלא נעים, ובכלל – באזורים פרטיים שלנו אנחנו לגמרי לא מצפים לפגוש יונים. כנגד המציאות הזו מציעים לנו פתרונות שונים אשר המטרה שלהן היא אחת – להרחיק את היונים בעזרת קבוצת פלא הדברות

ארבע שיטות רווחות להרחקת היונים

  1. סנוור – ניתן לסנוור את היונים. כאשר היונה מסנוורת ולא יכולה להתמצא בקלות במרחב, הדבר מציק לה. לא פלא שהיא תבחר לעזוב את השטח. זה ההסבר לדיסקים שאנשים תולים במרפסות ועל אדני החלונות. כאשר קרני השמש נשברות על הדיסקים הדבר מרחיק את היונים מהמקום.
  2. הפחדה – יונים חוששות מעורבים. לכן בוחרים אנשים להציב פסלון בצורת עורב. העורב הזה ניצב על מקומו ומהווה גורם מרתיע ברמה כזו או אחרת. כך שהיונים אינן מגיעות למקום ומחפשות לעצמן בקעה אחרת להתגדר בה.
  3. רשתות – רשת נגד יונים זה פתרון מורכב יותר, אבל גם מועיל יותר. את הרשת מתקינים במקום בו לא רוצים לפגוש את היונים עוד. והיונים אכן לא תוכלנה להגיע למקום ולהיכנס אליו. מחמת הסיבה שחורי הרשת קטנים מידי ביחס לגודלם.
  4. פסי דריכה ודוקרנים – היונים זקוקים למשטח עמידה נוח ויציב כדי לבלות אצלכם במרפסת. לכן יהיה נכון במקרים מסוימים להציב פסי דריכה דקיקים. אלו מקשים על היונים וגורמים להם לא למצוא מנוח לכפות רגליהם. דוקרנים ממלאים את אותו תפקיד.

מהי השיטה הטובה ביותר? התייעצות עם איש מקצוע או קראו על הרחקת יונים באתר פלא הדברות.