לקראת רכישה של נעלי ילדים חדשות, צריך לזכור שזה לא פריט שקונים סתם כך. אלה הרגליים של הילד או הילדה שלכם. והרגליים של הילדים עדיין גדלות והן גם עדינות בהרבה מהרגליים של המבוגרים. חמשת הטיפים באים יעזרו לכם לבחור נכון. 

1. לא קשיחות מדי 

רוב המומחים ממליצים לא לבחור בתור נעלי ילדים נעליים קשיחות מדי. הכלל הזה נכון במיוחד ככל שגילאי הילדים נמוכים יותר. ככל שהרגליים מתפתחות והעצמות מתקשחות, כך גם הנעליים יכולות להיות יותר קשיחות. 

2. יציבות, לא מחליקות 

מלבד נעליים שלא יהיו קשיחות מדי, חשוב להעדיף נעלי ילדים יציבות ולא מחליקות. גם במקרה זה, ככל שהילדים קטנים יותר, כך חשוב ואף חיוני שהסוליה תאפשר יציבות. כמו כן, היציבות של שהנעל נותנת מתבססת על תמיכה נאותה סמוך לקרסול. 

3. העדיפו אותן שטוחות

אם קונים נעלי ילדים לאירוע כזה או אחר, הן יכולות להיות אלגנטיות מאוד ואפילו עם עקב סמלי. יחד עם זאת, ליום יום, עדיף לבחור סניקרס לילדים – נעלים שטוחות ואופנתיות. בגיל צעיר אין צורך בהגבהות כאלה או אחרות. עקבים והגבהות עלולים לגרום לנפילות או לאי נוחות. 

4. סגירה טובה, נוחות רבה 

נעלים לילדים מגיעות בדגמים שנסגרים עם סקוץ' או עם שרוכים. אם הילד מתקשה לשרוך לבד אבל רוצים להרגיל אותו לעצמאות, אפשר לקנות נעלי סקוץ'. אבל אם הילדים יכולים בלי בעיה לקשור שרוכים, שתי האפשרויות טובות. מה שרק חשוב לוודא זה שלנעל תהיה סגירה טובה. נעל רופפת לא נותנת נוחות וילדים צריכים שיהיה נוח. 

5. עיצוב – זה גם חשוב

אחרי שכל היתר ברור, אפשר להקדיש תשומת לב לאסתטיקה ולצבע. עם נעלים נוחות, לא קשיחות ויציבות, גם העיצוב חשוב.