בתי קברות לכלבים נמצאים בכל העולם. הם נפוצים מאוד במדינות כמו אוסטרליה, קנדה וארה"ב וכן בישראל. יש לנו אלפי בתי קברות לכלבים, שחלקם פועלים כבר עשרות שנים.

קבורת כלבים – כל מה שרציתם לדעת

קבר של כלב הוא מקום מאוד מיוחד ולרוב מסומן עם מצבה לכלב. לא מדובר רק בחלקת אדמה ריקה שבה הובא כלב למנוחות. זהו מקום שבו ניתן לראות ולהרגיש את הכלב על ידי האנשים שאוהבים אותו או אותה. יש אנשים שאפילו מבקרים בקברה של חיית המחמד שלהם כשהם זקוקים לנחמה, נחמה או סתם כדי לזכור אותם לנצח.

כלב הוא חלק חשוב מאוד בחיינו. זה גם חלק חשוב מהסביבה. לכן, ראוי להיקבר בכבוד. הלוויה של כלב לוקחת קצת יותר זמן למשפחה ולחברים יש הבדל בין מה שהמומחים אומרים למה שאנחנו חושבים. אין זה הגיוני לערוך הלווית כלב. אבל זו אחת הפעמים שבהן זה כן הגיוני, במיוחד אם מסתכלים מנקודת המבט של המשפחה או החברים שאיבדו את חיית המחמד האהובה שלהם, ולכן גם מגדילים ומכינים לו מצבה עם לב

מה צריך לדעת לקראת קבורת כלב מחמד?

בית קברות לכלבים הוא מקום שבו אנשים קוברים את חיות המחמד שלהם. והכלבים נקברים בצורה מיוחדת – כשהראש מופנה כלפי מעלה והזנב כלפי מטה. 

להלן כמה דברים שכדאי לזכור: 

יש לקבור את הכלב בכבוד. 

כולנו צריכים להרגיש טוב עם מה שאנחנו עושים כדי שזה לא יחזיר זיכרונות רעים כשהיינו צעירים יותר. 

יש לשמור על גופת הכלב ולהישאר לראווה כמה שיותר זמן. 

אל תזרוק את גופת הכלב שלך ללא קבורה נאותה. 

ערכו טקס הלוויה. כלבים לא מתו לשווא. אנחנו עדיין צריכים לכבד את זכרם על ידי הלוויה אותנטית, מכובדת ומתוכננת היטב עבור חיית המחמד שלנו שעזבה אותנו מוקדם מדי.