מה זה אומר גריטה או פירוק?

כאשר אנשים לוקחים את האוטו לגריטה הם למעשה מפנים את הרכב למגרש גרוטאות שזה למעשה מקום אליו מגיעים כלי רכב שונים שעשו את שלהם ואינם יכולים לשמש ככלי תחבורה. בשביל שלא יסכן עוד חיי אדם ובכדי שלא יתפסו מקום רב מרכזים את כל הגרוטאות במגרש אחד. הובלת כלי הרכב והכנסתו למגרש גרוטאות נקרא גריטת רכבים. כאשר הרכב הולך לפירוק פירושו כמשמעו – מפרקים את חלקי הרכב ולאחר מכן ניתן למחזר אותם או לעשות בהם כל שימוש אחר במידת הצורך.

מה משתלם בזה? שאלה טובה.

התשובה לשאלה זו היא שבמקום שנחזיק בפריט חסר ערך בעינינו שלעיתים גם עלול להעיק נוכל למכור אותו לאנשים או חברות מסויימות שבעיינהם הוא יהיה בעל ערך רב. כאשר נעשה זאת נוכל לקבל עבור הגרוטאה סכום כסף בעברה בנקאית או מזומן (תלוי בחברה) ולכן זוהי עסקה משתלמת למדיי. מעבר לזה קיימות תקנות בטיחות בחוק המחייבים רכבים מסויימים בשלב כלשהו לרדת מהכביש ולאסור על בעל הרכב לנהוג בו יותר במקרים כאלו אין ספק שמשתלם למכור את הרכב לפירוק גם כן.

למה עוד זה משתלם?

הסכום שנקבל עבור הרכב שהולך לגריטה או פירוק יכול לסייע לנו להגיע לסכום לרכישת רכב חדש כך שנוכל להבטיח לעצמנו שלא נישאר ללא רכב בכלל למשך זמן רב. סיבה נוספת לכך שהעסקה משתלמת היא שרכב ישן המיועד לפירוק עלול לסכן את הבטיחות שלנו בכך שהוא עלול להתיקע או לא להוביל אותנו למחזו חפצינו בשלום. אז רק בשביל השקט הנפשי שלא נצטרך לקחת סיכונים מיותרים בנסיעה לגמרי שווה לנו למכור את הרכב לפירוק או גריטה.

אולי יעניין אותך גם איזי פירוק רכבים בפתח תקווה