החלום שלכם תמיד היה לקנות רכב אספנות ואתם לא יודעים האם זה כדאי? לא לגמרי בטוחים מה כוללות ההגדרות ואיזה רכב באמת נחשב לרכב אספנות? אם כך, כדאי שתדעו: החוק קובע שאחרי שחלפו 30 שנה מהשנה שבה ייצרו את הרכב – ניתן יהיה להגדיר אותו כרכב אספנות. אומנם זה נכון שיש לגביו גם מגבלות, כמו לדוגמה: העובדה שאי אפשר לנהוג בו בשעות העומס, אך יש גם כמה הקלות מעניינות שכדאי להיות מודעים להן, קראו בהרחבה. למשל: 

  1. אגרת הרישוי של רכב אספנות נמוכה יותר ועולה פחות. 
  2. צריך לעשות לרכב טסט פעם בשנה (לרכב מיושן צריך לעשות טסט יותר מפעם בשנה). 
  3. ניתן להעביר את בעלות הרכב גם ללא רישיון רכב בתוקף. 
  4. יש אפשרות לקבל הנחה של עד 75% בביטוח החובה 

האם זו השקעה כלכלית חכמה? 

זה ברור שאם אתם אוהבים את נושא רכבי האספנות, תחשבו על כך גם בתור השקעה כלכלית. האמת היא, שלא תמיד קל לענות על השאלה הזאת כי כמובן שהתחזוקה של רכבי האספנות אינה זולה. לכן חשוב לעשות את הבירור לעומק ולראות כמה אתם עומדים לשלם על הרכב עצמו לעומת התחזוקה שהוא ידרוש מכם. מידע ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר דוד קאר!

האם אפשר למכור רכבי אספנות? 

התשובה היא בהחלט כן. לכן, אפילו אם תיקנו היום רכב אספנות ותוך פרק זמן מסוים תגיעו למסקנה שאתם לא מעוניינים בו, אתם יכולים להיות בטוחים שיהיו לא מעט אנשים שיתעניינו באופציה לקנות אותו, כמו למשל חברת PRK פירוק רכבים. רכבי אספנות, ובמיוחד אם הם מיוחדים, יכולים להוות נהיגה אחרת, שונה וחוויה נפלאה. שווה לבדוק את האופציה הזאת כי בכל מקרה תמיד יהיה מישהו שאוהב את התחום וירצה לקנות מכם את הרכב אם תחליטו למכור אותו.