ישנם אנשים, צעירים ומבוגרים אשר יש להשגיח עליהם בכל עת, בפרט כשהם ישנים. מדובר באנשים שמבחינה פיזית או מנטאלית, לא תמיד מודעים למה שהם עושים, לעיתים זה עניין זמני ולעיתים זה עניין קבוע. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא כשמדובר על אנשים אחרי ניתוחים, אשפוזים, אנשים במצב סיעודי מסיבות של גיל או מסיבות אחרות. במהלך היום אפשר להשגיח עליהם בצורות שונות, אך בלילה זה עלול להיות בעייתי, לכן יש למצוא אמצעים שונים שיכולים לעזור בכך. דוגמא טובה הוא מעקה למיטה. מדובר על מעקה שיכול למנוע מאנשים ליפול מהמיטה בזמן שהם שוכבים עליה וכן הוא יכול למנוע מאנשים לקום ולצאת מהמיטה, אם אנחנו רוצים למנוע מהם זאת. 

שימוש במעקה למיטה הוא דבר מאוד נפוץ, למשל במיטות של בית חולים. אז המעקה משמש כמין מחסום שמונע מהאדם ששוכב על המיטה לקום ממנו מבלי שייפול או שיקרה לו משהו אחר. המעקה של פארמה שופס למשל גם משמש במקרים רבים, כלי עזר בשביל לעזור לאנשים עם מוגבלות בתנועה, לקום בצורה סדירה ובטוחה. 

כיצד בוחרים מעקה למיטה

כאשר רוצים להתקין מעקה, יש לבחון את מידת התאמתו למיטה. זאת על מנת שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה אפקטיבית ונוחה, הוא צריך להיות בטוח ומותאם לצרכים של המשתמש, בין אם מדובר באדם סיעודי או בכל אדם אחר. 

כמו כן, יש לבחון כיצד ניתן להרכיב ולפרק אותו, כיצד ניתן להעביר אותו, במידת הצורך אל מיטות אחרות. חשוב גם לשים לב, כיצד ניתן לאחוז בו בצורה נוחה ובטוחה, בין אם זה בצורה ישירה, חזקה ונגישה, באופן כזה שיותאם לצרכים למה שאמור להיות עבור מי שמבקש להשתמש בו, בכל עת ולכל עניין.