הרטבת לילה. נושא מביך למדי. אך בעוד שהרטבת לילה אצל ילדים עד גיל מסוים, גם אם מדובר בגיל שהוא אחרי הגמילה, עדיין מתקבלים איכשהו בהבנה ועם פחות מבוכה, הרי שכאשר מדובר בהרטבת לילה אצל מבוגרים, הסיפור הוא שונה לחלוטין.

הרטבת לילה אצל מבוגרים זה דבר מאוד מאוד לא נעים משתף ד"ר קובי שגיא. עד כדי כך שהם נמנעים מלגשת לקבל עזרה או טיפול מקצועי רק בגלל החשש לחשוף את עצמם ואת הבעיה אשר ממנה הם סובלים. שלא לדבר על חיילים שמתגייסים וסובלים מהתופעה ממתבגרים שרוצים להתארח אצל חברים ולישון מחוץ לבית או אפילו אנשים שרוצים להתחתן והנקודה האיומה הזו עוצרת בעדם. אז מה בעצם גורם לבעיה והאם יש דרך לפתור אותה?

הרטבת לילה – למה זה קורה?

הרטבת לילה הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים היא על פי רוב נגרמת מבעיות פיזיולוגיות. אם זה דפוסי שינה עמוקים מאוד ואם זה שלפוחית קטנה שאינה צליחה להחזיק כמות גדולה של הפרשות. לעיתים מדובר בהפרעה בתת המודע או בעיות פיזיולוגיות אחרות. אך בכל זאת לא נוכל להתעלם מההשפעה הרגשית המטילה לא פעם את השפעתה על התופעה של הרטבת לילה. ד"ר קובי שגיא מוסיף, אנחנו עדים לכך כי ילדים או מתבגרים במצוקה חוזרים פתאום לסבול מהתופעה גם אם הם כבר נגמלו ממנה לחלוטין. ילדים שמחליפים מסגרת לימודית או כאשר נולד להם אח קטן עשויים לחזור אחורה מבחינת הרטבת הלילה. כך גם מצבי סטרס אחרים כמו מלחמה, פרידה מקרוב משפחה, פגיעה כלשהי וכן הלאה.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא עם הפתרון המלא

ד"ר קובי שגיא מצא מענה ופתרון מלא לבעיה לכל אחד בכל גיל. חשוב להתגבר על המבוכה ולקבל את הפתרון המלא ללילה יבש!