כל אדם שיש לו כלב מעוניין להעניק לכלב שלו את הטוב ביותר הן בתחום התזונה עבורו, הן בתחום הצעצועים עבורו והן כמובן בדאגה ובשמירה על בריאותו. בעבר, לא מעט אנשים הביאו לכלבים שלהם עצמות שכן, כלבים ידועים כבעלי חיים שאוהבים מאוד ללעוס את העצמות. אולם כיום ידוע כי עצמות לכלבים עלולות להזיק להם ולכן, אם בכל זאת בא לכם לפנק את הכלב שלכם בעצמות לעיסה, כדאי שתבחרו בעצמות המוצעות בחנויות המציעות מוצרים לכלבים למכירה.

למה לא עצמות רגילות?

כאמור, בעבר הלא רחוק בעליהם של מעט כלבים היו מביאים להם עצמות שהיו נשארים לאחר שהיו מסיימים ארוחה. ידוע שכלבים אוהבים מאוד ללעוס את העצמות. אולם, על אף שכלבים מביעים הנאה מלעיסת עצמות, חשוב מאוד לדעת שלעיסת עצומות עלולה לגרום לתכים בחניכיים של הכלב, בחלל הפה שלו ובלשון ולא פעם כתוצאה מכך גם לדימום משמעותי מאוד שיחייב טיפול חירום אצל וטרינר. כמו כן, העצם עלולה לשרוט את הוושט של הכלב, את המעי שלו או את פי הטבעת שלו. מכיוון שעצמות עלולות לפגוע במצבו הבריאותי של הכלב, על אף לא מעט כלבים נהנים מלעיסת עצמות של מזון שאוכלים בני אדם, בהחלט לא כדאי לתת להם אותם.

עצמות אחרות לכלבים

אם בכל זאת בא לכם לפנק את הכלב שלכם בעצמות, כדאי שתפנו לחנות למוצרי חיות באתר https://www.brownfield.co.il המציעה עצמות ידידותיות ללעיסת כלבים. ניתן למצוא בחנויות מעין אלה עצמות לעיסה לכלבים המהוות משחק עבורם ועשויות מחומר בטיחותי לשימוש, או עצמות שמהוות חטיף בטוח וטעים עבור הכלבים. כמובן שחשוב מאוד לבדוק את הרכיבים שבעצמות ולרכוש אותן רק בחנויות אשר ידוע כי מציעות למכירה עצמות איכותיות וטובות עבור כלבים.