איך כריכת ספרים משפיעה על המכירות? 3 טיפים בנושא

כריכת ספרים

אתם עומדים, בפעם הראשונה בחייכם, להוציא ספר? אם כך, ברור מדוע אתם תוהים איך תוכלו לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. אין ויכוח על כך שהספר עצמו צריך להיות מעניין וגם רצוי לעשות לו יחסי ציבור טובים, אך מעבר לכך, צריך גם לבדוק איך נראית הכריכה שלו. יש לכך חשיבות אדירה כי בסופו של דבר הכריכה היא זו שמושכת את הלקוח בחנות הספרים לקנות דווקא ספר מסוים ולא ספר אחר. לכן אנחנו ממליצים לכם לפעות בהתאם לטיפים הבאים:

  • פנו אל מעצב מקצועי – עיצוב כריכה לספר זה לא עניין של מה בכך. לכן, אם אתם יכולים לפנות אל מעצב מקצועי שיוכל לעזור לכם בנושא, זה בהחלט כדאי.
  • שמרו על מקוריות – חנויות הספרים מלאות באינספור ספרים מכל הסוגים. לכן כריכת הספר שלכם חייבת להיות כמה שיותר מקורית כי כך היא לא תיבלע בין כל האפשרויות השונות שנגלות לעיני הקוראים בחנויות.
  • שלבו רמז שקשור לעלילה – רצוי שיהיה קשר בין סגנון הכריכה, הצבעים שלה והאיורים שאתם משלבים בה ובין העלילה והנושא של הספר.

קשה או רכה?

עוד שאלה שתמיד עולה כאשר חושבים על כריכה לספרים, היא האם נרצה לבחור באופציה של כריכה קשה או רכה? אין על כך תשובה אחת נכונה אך בהחלט כדאי לקחת בחשבון את האפשרות הזאת. יש משמעות לשאלה האם מדובר על ספר עיון, על ספר בישול או על ספר קריאה, שכן לרוב ספרי קריאה יגיעו עם כריכה קשה. שימו לב גם לצבעים שבהם אתם בוחרים כי בסופו של דבר, המכלול של כל הפרטים ביחד הוא זה שיגרום ללקוחות בחנות הספרים להתעניין בספר שאתם כתבתם.

אולי יעניין אתכם גם: הוצאה לאור של ספרי שמע

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...