לדאבונם של בעלי רכבים רבים, תאונה היא דבר שרק מחכה לקרות ועם הזמן אכן יקרה לכל נהג לכל הפחות פעם אחת. תאונה היא לא דבר שמתרחש בגלל איכות הנהיגה של נהג מיומן אלא לפעמים בשל חוסר הניסיון והאחריות של נהג אחר בכלל. מה קורה לאחר שהתאונה כבר התרחשה? אחד מאותם דברים שנהגים לומדים להכיר הוא המפגש עם השמאי של חברת הביטוח, שאמור לאמוד את הנזקים לרכבים שעברו תאונה, ראו בלינק https://www.kalgad.co.il/a-recommended-vehicle-appraiser.

מעריכים את שווי הרכב

מה קורה לאחר שהתאונה כבר התרחשה? לאחר שאומרים תודה כי לא התרחש נזק בגוף אלא רק ברכוש, עוברים אל השלב שבו מודיעים לחברת הביטוח כי התרחשה תאונה ומגישים תביעה. שמאי מטעם חברת הביטוח מגיע אל הרכב ובוחן את מה שהתרחש מבפנים ומבחוץ מהחלק הכי גדול ועד לחלק הכי קטן שניזוקו שם. השמאי של הרכב הוא למעשה כזה שדואג לבחון את הנזק שהתרחש לרכב על מנת שיבוצע מקצה התיקונים לשם כך, הוא מוודא שהכל בוצע כהלכה ולאחר מכן מעביר את הדוח שלו שכולל גם את הירידה בשווי של הרכב במידה וכזו אכן קרתה.

מחפשים אחר המלצה

מכיוון שהרוב המכריע של בני האדם מסתובבים להם ברחבי הארץ עם רכב פרטי, התפקיד של שמאות רכב נעשה חשוב גם כן לאדם הפרטי ולחברה שלה יש צי רכבים לצרכי העבודה. איך יודעים למצוא שמאי רכב שיודע לעשות את העבודה כהלכה? כאן יש לשים לב אל הבחירה של שמאי רכב מומלץ, כזה שמגיע עם מוניטין רב שנים, בכדי שהתוצאה של העבודה שלו תהיה לשביעות רצון בעל הרכב או בעל החברה. יש הרבה מאוד רכבים על הכביש, ויש לא מעט תאונות, ועם עבודה כה רבה, שמאי רכב הוא תפקיד חשוב.