שמירה על צמיגי רכב תקינים היא דבר חשוב מאוד, הן בשל העובדה שצמיגים תקינים מאפשרים נסיעה חלקה ותקינה יותר, הן בשל העובדה שצמיגים לא תקינים עלולים לסכן אתכם על הכביש והן בשל העובדה שצמיגים תקינים מפחיתים את כמות הדלק שהרכב צורך בנסיעה. כמובן שעל מנת שהצמיגים שלכם יישארו תקינים לאורך זמן, יש צורך לבצע פעולות שונות שמטרתן לשמור עליהם.

חשיבות השמירה על צמיגים תקינים

כאמור, חשוב מאוד לשמור על צמיגים תקינים ומתוחזקים היטב. יחד עם זאת, ניתן לראות בדיקות אקראיות רבות וסקרים אשר מגלים כי למרות הסכנות הטמונות בצמיגים לא תקינים, לא מעט אנשים אינם מבצעים פעולות שונות שמטרתן לתחזק את הצמיגים ולשמור עליהם ומעבר לכך, ישנם אנשים שלא טורחים להחליף את הצמיגים שלהם גם כאשר הם אינם מספיק תקינים. חשוב מאוד לדעת שנסיעה עם צמיגים לא תקינים על הכביש עלולה לגרום לתאונות דרכים קשות שכן, רכב עם צמיגים לא תקינים לא מאוזן על הכביש. שמירה על צמיגים תקינים היא דבר חשוב מאוד ועל כן, אין להקל בה ראש.

> חייבים לבדוק! מצברים במבצע

כיצד תשמרו על צמיגים תקינים?

אחד הפעולות החשובות ביותר שיש לבצע בכדי לשמור על תקינות הצמיגים שלכם היא בדיקת לחץ האוויר מדי פעם בפעם על מנת לוודא כי לחץ האוויר תקין. חשוב מאוד לבדוק בהתאם ליצרן, מהו לחץ האוויר אשר צריך להיות בצמיגי הרכב ולדאוג שהוא תמיד יהיה תקין. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק מדי פעם בפעם כי הצמיג איננו שחוק יתר על המידה. מעבר לכך, עליכם לנהוג בזהירות ולמנוע מהצמיג לבצע פעולות שעלולות לפגוע בו כגון: פניות חדות ועוד.

חשוב מאוד להחליף צמיגים מיד כאשר מזהים שהצמיג איננו כשיר ותקין.