כלב הקבליר קינג צ'ארלס הוא אחד הכלבים המיוחדים והמיוחסים אשר רבים מתאהבים בו. מדובר בכלב מהאצולה הבריטית. כלב שהוא משתייך ומתייחס למשפחת הספיינלים. למעשה הוא גם בן הדוד של קינג צ'ארלס ספנייל האנגלי. הכלב כאמור משתייך לאצולה האנגלית ועל כן הוא מופיע ברישומים וכן בציורים שלהם כשאר הוא נחשב ככלב נוי מיוחד וכן ככלב לוויה נעים ונוח. הכלב מוכר כבר מהמאה ה- 15.

גזע ששרד

למעשה במאה ה – 16 ואחר כך גם במאה ה – 17 כמעט והוכחד גזע הקינג צ'רלס ספנייל וזה בגלל הטרנד שכבש את העולם של גדול כלבי פאג. היות ומדובר בכלב של הקתולים הצליח הפאג לתפוס לעצמו מקום נחשב ומרכזי והפרוטסטנטים לקחו אותו ככלב אהוב ליבם.

אם נתייחס להיסטוריה הרי שבשנת 1926 יצרו האנגלים את הקבליר צ'ארלס קינג כאשר המטרה שלהם הייתה להציג אותם בתערוכות,ראו כאן לדוגמא. הם חפצו גם להציג אותו ככלב לוויה וכלב נוי. הם עשו את הדבר על ידי הכלאה בין כלב הקינג צ'ארלס ספנייל הפאג והפקינז. בשנת 1945 הוכר גזע זה לראשונה.

איך נראה כלב האצולה הבריטי?

כלב הבליר קינג צ'ארלס הינו כלב קטן יחסית. הוא בעל שיער ארוך, יש לו אוזניים שמוטות ואף פחוס בינוני. האוזניים שלו אף הן שעירות.

הכלב הוא לא בעל שקל גבוה. המשקל נע בין חמש עד שמונה ק"ג. גובהו של הכלב עומד על 30 עד ל – 35 ק"ג. תוחלת החיים שלו היא עד 10 שנה או לכל היותר 15 שנה.

מדובר באופן כללי בכלב נעים, כלב צייתן, כלב אנרגטי במיוחד וכזה שמתאים מאוד לגידול במשפחה של מבוגרים או משפחה עם ילדים. הוא קיים בכמה גוונים וצבעים.