המאמר באדיבות טולמן ציוד פנאי

אין ספק כי מעשנות פחמים הן פתרון מצוין להכנת אוכל, הוא יוצא טעים להפליא, אך האם בשר מעושן איננו בריא? האם הוא גורם למחלות? כדאי להכין את הבשר?

ישראלים משוגעים על מנגל

במיוחד בימות הקיץ, כאשר מזג האוויר הוא חמים, וניתן באמצעות מעשנות פחמים להכין אוכל נפלא, בין אם זה בפארק, חצר הבית שלכם או המרפסת. זהו טרנד שרק צובר תאוצה עם השנים, ונעשה יותר ויותר פופולארי, אנשים בהחלט יעדיפו בשר טעים עשוי היטב. אולם אין הדעות לגבי מעשנות פחמים הוא זהה.

האם הבשר פוגע  בבריאות שלנו?

כדאי מאוד לבדוק את הטמפרטורה, במקרה והיא גבוהה יותר ממאה חמישים מעלות, או כאשר הבשר למשל נצלה זמן ארוך במעשנות פחמים, קיים סיכוי שייווצרו כימיקלים.

האם קיימת עדות שהכימיקלים גורמים לתחלואה?

בימים עברו הייתה עדיפות לניסויים על עכברים, אולם תוצאות אלה אינן חד משמעיות  במיוחד בזמן שאנו מדברים על מעשנות פחמים. קיימים מחקרים שונים אולם המסקנות הינן גם סותרות. אין זה פשוט להעריך את כמות הכימיקלים, זאת בשל חוסר הידיעה באילו טכניקות ייצרו אותו.

כמו כן, כל אחד מגיב אחרת לכימיקלים אלה, כך שלא כל כך פשוט להבין האם בשר מעושן אכן מזיק לבריאות. התוצאות אינן חד משמעיות. על כל מקרה, מצאו שבשר מטוגן או סטייקים, כן מעלים את הסיכוי לנזק בריאותי, כמו הופעת סרטן מעי הגז, אולם ישנם מחקרים שהפריכו את הנתונים הללו.

כיצד מכינים את הבשר ?

בראש ובראשונה חשוב מאוד לנקות מעשנת פחמים. לאחר מכן יש לחתוך את הבשר שיהיה כמה שיותר דק. בנוסף, כדאי להיפטר מהשומן, ולבסוף כאשר הבשר מוכן, יש לחתוך את החלקים השרופים.