ישנם מקצועות מסוימים, אשר בעיניי לא מעט אנשים יכולים להיות פתוחים לכולם, גם אם הם התמחו בהם וגם אם לא. מדובר על מקצועות שכל אחד מאיתנו מרגיש שהוא יכול לבצע אותו גם אם הוא לא עוסק בו באופן מקצועי ולא למד אותו, וכן אנשי מקצוע רבים בתחומים חופפים, נוטים לחשוב שגם הם יכולים לספק שירותים בתחום זה, מעצם העובדה שיש להם מעט ידע מקצועי. מן הסתם, זה לא נכון. 

דוגמא טובה לכך הוא צבעי. הרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב, שהם יכולים לצבוע את הדירה שלהם או לחילופין, הם יכולים להציע שירותי צביעה, אף על פי שהם בחיים לא למדו ולא עסקו בכך. לכן, כשאנחנו בוחרים צבעי לצביעה של בית מגורים או עסק, עלינו לדעת כיצד לעשות את זה, בשביל שנוכל ליהנות מעבודה איכותית של בעל מקצוע עם ניסיון, בעל מקצוע שיש לו ידע מקצועי וכמובן את כל הכלים הנדרשים לשם כך. 

מה אנחנו צריכים לבחון כשאנחנו בוחרים צבעי

ראשית, חשוב לדעת מה תחום העבודה שלו. חשוב לוודא שאכן מדובר בצבעי מקצועי, צבעי שיודע סוגים וסגנונות צביעה שונים והוא יכול לבצע את המוטל עליו בלי שום בעיה. 

שנית, יש לבחון את היכולות שלו, בין אם זה על פי עבודות קודמות שהוא ביצע ובין אם זה על פי דוגמאות שאנחנו נוכל למצוא באינטרנט או במקומות אחרים. 

שלישית, חשוב לבדוק את רמת האמינות שלו, עד כמה באמת הוא נחשב שיפוצניק וצבעי מקצועי, מסור, אמין, איכותי. זאת נוכל לעשות על פי המלצות וחוות דעת באינטרנט או כאלה שנקבל מגורמים שונים שאנחנו סומכים על דעתם. 

ארבע, נבחן את טווח המחירים שלו ביחס לטווח שנהוג לגבות במקצוע.