אחד הביטויים שאנחנו שומעים לא מעט בשוק העבודה בשנים האחרונות, הוא הסבה. מדובר על מעבר מתחום מקצועי אחד לתחום מקצועי אחר, שונה לגמרי. אין הכוונה לבצע הסבה בתוך התחום על ידי התמחות בשיטת עבודה או בתפקיד מסוים, אלא מדובר על מעבר מתחום אחד לשני באופן מלא. 

דוגמא טובה לכך היא הסבה להייטק. מדובר על אנשים שמגיעים מתחומים שונים, למשל תחום החינוך והם מבקשים להשתלב בעולם ההייטק. צריך לציין, זה נכון שיש לא מעט אנשים שעוברים מתחום ההייטק לתחומים אחרים, אך אנחנו יכולים למצוא הרבה יותר אנשים המבקשים לעשות הסבה להייטק, בין אם זה מתוך כוונה להרוויח שכר גבוה יותר, ליהנות מתנאים טובים וליהנות מביטחון תעסוקתי לאורך זמן. 

השאלה היא, האם זה אפשרי. האם ניתן לבצע באמת הסבה והאם אפשר לעשות זאת בצורה נכונה ומקצועית על מנת שזה יחזיק מעמד זמן רב, קרי שלא נצטרך למצוא את עצמנו חוזרים שוב אל המקצוע הישן שלנו. 

איך מבצעים הסבה בצורה נכונה?

בשביל לבצע הסבה להייטק בצורה נכונה, צריך ללמוד תחום מקצועי מסוים בו אנחנו נוכל לעסוק. אנחנו צריכים ללמוד תחום שיספק לנו מקצוע ועבודה לאורך שנים. עלינו לקבל את ההכשרה הנדרשת, בין אם זה על שיטות עבודה, אמצעים וכלים, תוכנות ומכשירים, כל דבר אחר אשר יאפשר לנו לעבוד בתחום כפי שאנחנו רוצים. 

חשוב להדגיש, אם אנחנו רוצים לעשות הסבה בצורה נכונה, אזי שעלינו ללמוד את התחום בצורה מקצועית ומדויקת, מלאה, לא להתפשר ולא לוותר, וכן עלינו להיות סבלניים ולקחת בחשבון שמדובר בתהליך שיכול לקחת זמן רב עד שאנחנו נוכל לראות את התוצאות להן אנחנו מייחלים מבחינה תעסוקתית. 

הכירו את גל מטלון וקובי יונסי מדריכים מובילים בתחום