חג פורים הינו אחד החגים האהובים והכיפיים אצל ילדים ומבוגרים כאחד. אחד מהמנהגים המרגשים ביותר הינו מנהג התחפושות המיועד לאירועים בבתי ספר וגנים, למסיבות בחוגים פרטיים, לתהלוכות בציבור ועוד. הילדים חוגגים את החג הזה באנרגיות גדולות מאוד ומשתוקקים לתחפושות שונות המגיעות מעולמם המגוון. יש לבחור את האהובה ביותר על פי שיקולים ופרמטרים שונים. מין הילד וגילו, טעם אישי, נושא התחפושת בשנים הקודמות, נושאים חשובים בחדשות או מהעבר וכן הלאה.

נושאים מגוונים

התחפושות הסטנדארטיות לקוחות מסיפורי מגילת אסתר והדמויות המופיעות בה. הקלאסיים הם אסתר המלכה לבנות ומרדכי היהודי והמלך אחשוורוש לבנים. דמויות מובילות אחרות הם של ליצנים למיניהם. דמויות ידועות ואהובות מסיפורים שונים תמיד עושים רושם על ילדים הרוצים להידמות אליהם לפחות למספר ימי החג. כאן ניתן למצוא: לוחמים ולוחמות, צבי נינג'ה, פיראטים, כיפה אדומה, טינקרבל ועוד. בעלי מקצוע המופיעים בעולם המודרני תמיד נחשבים כמושא לחיקוי וכאן ניתן למנות: אחיות, רופאים, שוטרים, כבאים, שפים. יש דמויות אחרות היסטוריות  או הלקוחות מסרטים דוגמת: נפוליאון, באטמן, סופרגירל וסופרוומן וכדומה. תחפושות אתניות המייצגות קהלים מגוונים מעמים שונים מרתקות את הילדים ובהם ניתן למנות: אינדיאנים וקאובויים, רקדניות וציידים, גיישות וכדומה. 

תחפושת מקורית 

הרצון של כל ילד ו/או הורה שלו הוא למצוא תחפושת מקורית שעדיין לא נראתה או אחרת שתספק את הריגוש המתאים. על ידי כך גדלים הסיכויים שהיא תיבחר למוצלחת ביותר ותגרום לילד אושר ותוסיף למעמדו. מומלץ לבחור תחפושת בחברת שיווק אשר  ברשותה אתר או חנות בהם ניתן למצוא מבחר תחפושות לילדים. כך תתווסף גמישות בחירה למתלבטים. כדאי לסיים עם ההזמנה די זמן לפני החג על מנת לשריין את התחפושת המבוקשת ולקבלה במועד.