בחודשים האחרונים הקורונה דועכת אבל היא עלולה להתפרץ מחדש בחורף הקרבו ואולי גם לפני כן. לכן חשוב לזכור שחיטוי מקדים ימנע חשיפה לחולים מאומתים או לאנשים שבאו במגע עם חולה, וכדאי לבצע אותו כד להקדים תרופה למכה. חיטוי לרכב מקורונה נועד למנוע הדבקה מאדם ששהה אתכם ברכב (פרטי או רכב הסעות כלשהו), מבלי שידעתם שהוא עלול להדביק בקורונה. כמו כן, עלול להיצמד לכם לרכב אדם זר בשעה שהוא חונה, ולהעביר את הנגיף למשטח. חיטוי קפדני הינו הכרחי מאחר שאין לכם יכולת לשלוט על הנגיף או על המקום ממנו הוא עלול להגיח, ולכן מומלץ לשלם עבור טיפול מקצועי בעזרת חומרים ייעודיים.

מה כולל החיטוי

החיטוי כולל פיזור חומרי חיטוי על כל המשטחים הגלויים לעין ברכב וגם על משטחי פנימיים. מדובר בראש ובראשונה במושבים, הגה חלונות והשילדה, ובנוסף לכך חלקים אחרים הבאים במגע עם יד אדם כמו מכסה מנוע ותאי אחסון. לאחר החיטוי תצטרכו להמשיך להקפיד על כללי בטיחות ולמנוע אפשרות של חדירת הנגיף לרכב. תעשו זאת באמצעות שימוש בכפפות בפעילויות חיצוניות כמו תדלוקים או קניות ותסירו אותן כאשר תחזרו לרכב. כמו כן יש להקפיד שאנשים זרים הבאים במגע עם הרכב, כמו אנשי תחזוקה במוסך, יעבדו עם כפפות ורמת הבטיחות שלכם תהיה מקסימלית.

חיטוי בכוחות עצמכם

תמיד ניתן להזמין אנשי מקצוע שיבצעו את העבודה ויחטאו את כל חלל הרכב והמשטחים אבל אפשר גם לבצע זאת לבד, אם אתם מאמינים שתוכלו להתמודד עם האתגר. כדי לחסוך זמן וכסף תוכלו לבצע את הפעיולה בכוחות עצמכם לאחר שתקבלו חומרי חיטוי והדרכה באמצעות הזום מאנשי מקצוע מנוסים.

ראו גם: חיטוי קורונה לבית