תותבות על שתלים לשיניים? איך זה עובד

תותבות על שתלים

תותבות על שתלים הוא הליך של השתלת שתלים דנטליים לתוך עצמות הלסת במספר מקומות אסטרטגיים בחלל הפה. לאחר שלב זה מורכבת מערכת שיניים תותבת על השתלים. השתלים מהווים עוגן לשיניים התותבות כאשר היתרון הוא שאותן שיניים תותבות הדוקות לפה ואינן זזות, אך ניתן להוציא אותן בכדי לנקות את המקום במידת הצורך.

שיטות תותבות על שתלים לשיניים

נכון להיום ניתן לבצע הליך תותבות על שתלים לשיניים בשתי דרכים:

  • השיטה ההדרגתית – ביצוע החדרת השתלים, המתנה של כחצי שנה עד קליטת השתל, חישוף של השתל ולאחר מכן הרכבת תותבות על שתלים לשיניים. כאן מדובר על השיטה הישנה והקלאסית. ברוב המקרים מעדיפים את השיטה החדשנית.
  • שיטה חדשנית –  ביצוע ההליך בשיטת העמסה מיידית, דבר המאפשר את ביצוע ההליך ביום אחד. היתרונות כאן הם החלמה מהירה יותר, תעדוף טראומה אחת על פני מספר טראומות לפה והיכולת להשתמש בתותבות כמה שיותר מהר. 

היתרונות של שיטת תותבות על שתלים

  • אחיזה טובה – התותבות נאחזות בשתלים ולא זזות בפה.
  • שמירה על עצם הלסת – כיוון שהתותבות לא זזות כל הזמן בפה והמנח לא מדויק, עצם הלסת נשמרת.
  • הוצאה למטרת ניקיון – ניתן להוציא את התותבות מהפה בקלות מהפה באם מעוניינים לנקות את אותו אזור בפה ואת התותבות עצמן. 

תותבות על שתלים לשיניים הוא פתרון ביניים המשלב בין תותבות להשתלת שיניים. פתרון זה מתאים לאנשים אשר מעוניינים או חייבים בהוצאת התותבות מהפה למטרת ניקיון ובדיקות שונות. בנוסף, פתרון זה מתאים לאנשים אשר מעוניינים בהוזלת עלויות משיקום של שיניים קבועות. 

טרם ההחלטה על פתרון זה חשוב לפנות אל מומחה בתחום בעל ניסיון וידע בתחומי השתלות שיניים וזאת על מנת שיבדוק את המטופל ויאמר לו האם שיטה זו אכן תאפשר לו את אותה איכות חיים בה הוא מעוניין. בהצלחה!

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם יענין אותך...