ספריה בבית היא אחד מהרהיטים ההכרחיים בכל בית. זהו אולי לא נחשב כמוצר חיוני שאי אפשר בלעדיו. אך בבית בו ישנם ספרים, בו משקיעים בתרבות, צריך גם ארון מיוחד של רהיטי ארנה לצורך אחסון הספרים. בבית היהודי יש בדרך כלל ספרי קודש בסיסים ואף יותר מכך. את הספרים הללו צריך לאחסן במקום מכובד ונוח. כלומר גם משום כבוד הספרים וגם בגלל הצורך הפרקטי בשימוש נוח ונגיש בספרים ובספרייה.

ספריה סטנדרטית או ספרייה בהזמנה אישית?

כאן צריך לבדוק, במה כדאי לבחור. האם כדאי ללכת על ארון ספרים סטנדרטי אותו קונים בכל חנות רהיטים או שמא עדיף ללכת על ארון ספרים בעיצוב אישי ובהזמנה מיוחדת בהתאם לצרכים האישיים.

כאן כדאי לדעת כי למרות שארון הספרים הסטנדרטי עשוי להיות נוח ונגיש מאוד והוא אף יכול להיות גם יפה, עדיין יש הרבה יתרונות לארון ספרים אותו מעצבים בעיצוב אישי. כי ארון הספרים המעוצב בעיצוב אישי הוא ארון הרבה יותר מושלם מבחינת המקום והשטח הנתון. כלומר אם ארון ספרים סטנדרטי אמור איכשהו להשתלב היטב בכל סלון סטנדרטי, הרי שהסלון המעוצב יהיה הרבה יותר משולב וגם הרבה יותר מתאים.

ספרייה לאורך ימים ושנים

ספריות מעוצבות הן לא מוצר שאנחנו קונים בכל יום. מדובר ברהיט גדול ויקר אשר אותו קונים אחת לכמה שנים. 

ספרייה היא רהיט גדול ויקר שהמחיר שלו עשוי להגיע לאלפים ואף לעשרות אלפים. על כן, כאשר קונים את הספרייה, חשוב מאוד להקפיד על האיכות של המוצר. אין להתפתות ולוותר על האיכות של המוצר.

רק אם הוא יהיה איכותי, מיוצר מעץ איכותי וטוב ועשוי מחומרי גלם איכותיים, אפשר יהיה להיות רגועים כי הוא ייתן מענה לאורך זמן.