ישנן לא מעט נשים שבוחרות לעבור ניתוח פלסטי בחזה לצורך ביצוי שינוי כלשהו בו כגון: הרמת חזה נפול, הגדלת חזה קטן או הקטנת חזה גדול. ניתוחי החזה כיום מתחלקים לשניים: ניתוחים להגדלת חזה שבהם מכניסים שתל לשד וניתוחים לעיצוב השד, כלומר: ניתוחים שבהם מקטינים את החזה או מרימים את החזה. בניתוחים מעין אלה מתבססים בעיקר על הסגרת עודפי העור ושינוי מיקום הפיטמה. אז אם את מתבלבלת בין ניתוח הגדלת חזה לניתוח הרמת חזה ואינך יודעת במה עלייך לבחור, חשוב מאוד שתקראי את הדברים הבאים.

מה ההבדל בין שני הניתוחים?

כאמור, ניתוח הרמת חזה וניתוח הגדלת חזה הם ניתוחים שונים. לרוב נשים אשר סובלות מחזה גדול אשר נופל בשל כובדו וכן, נשים אשר חשות כי החזה שלהן נפול גם אם איננו גדול מדי, מעוניינות לבצע ניתוח הרמת חזה או הקטנת חזה. לא פעם ניתוח הקטנת חזה ישתלב יחד עם ניתוח הרמת חזה וזאת בכדי לעצב את החזה של האישה לאחר הקטנתו. ניתוח הגדלת חזה לעומת ניתוחי החזה הללו הוא ניתוח שמטרתו היא  להגדיל את נפח החזה של האישה. על כן, במסגרת ניתוח זה (ראו באתר) יתבצע חתך באזור החזה שבו יוחדרו שתלי סיליקון. על אף ששני הניתוחים המדוברים עלולים להשאיר צלקות, כיום לא מעט מנתחים פלסטיים בוחרים בשיטות מתקדמות אשר מבטיחות כי הניתוח יתבצע ללא צלקות. 

מתי יש צורך לבצע הגדלת חזה ומתי הקטנת חזה?

ישנם שני פרמטרים אשר קובעים האם יש צורך לבצע הרמה או הגדלה של חזה. ראשית כל, האם יש מספיק רקמה לאישה לבנות שד לאחר הרמתו וכן, האם האישה מעוניינת בשד בגודל הנוכחי שלה או בגודל גדול יותר. עבור ניתוחי חזה יש צורך לבחור את המנתח הפלסטי הטוב ביותר בתחום זה.