הליך גירושין עם ילדים הוא הרבה יותר מורכב מהליך גירושין ללא ילדים וזאת, בכל שלב מהגירושין. לכן, אם לא מתכננים מראש מה הולכים לעשות, מהר מאוד התהליך יכול לצאת מכלל שליטה ולגרום נזק בלתי הפיך לילדים המסכנים שנקרעים בין אבא לאמא.

בפרט כאשר מדובר על חלוקת הרכוש בגירושין עם ילדים. האישה רוצה כמה שיותר כדי לאפשר לעצמה לחיות עם הילדים ברווח ומצד שני הבעל, לא תמיד יכול לעמוד מבחינה כלכלית בהוצאות הגבוהות הללו.

אז איך אפשר להימנע מעימותים? איך אפשר לעשות את זה נכון? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים:

כדי להסדיר את עניין חלוקת הרכוש מומלץ ללכת לצד שלישי. למה? משום שברוב המקרים תהליך הגירושין הוא כואב ומלא ברגשות ובני הזוג כמעט שלא יכולים לנהל שיחה כמו זוג מבוגרים. מהר מאוד השיחה גולשת לפסים אישיים.

לכן, רק כאשר יש מבוגר אחראי באמצע ניתן להגיע להסדר שפוי ובצורה נכונה. הרווח בתהליך כזה הוא כפול. ראשית, שני הצדדים יקבלו עליהם את מה שאומר היועץ ובנוסף, הילדים לא יפגעו מתהליך מתיש שבו תמיד אבא מדבר נגד אמא וכן להיפך.

אז אצל מי אפשר לעשות את זה? האופציה הראשונה היא ללכת לטוען רבני שמכיר את החוקים, יודע מה אפשרי ומה לא ובכך הוא יכול להציע מתווה הגיוני בין האיש לאישה עד להסכמה מלאה של שני הצדדים. לאחר מכן כשמגיעים לבית הדין הכול כבר יהיה מוכן ומסודר ולא יצטרכו לריב או לחכות בתהליכים ממושכים.

האופציה השנייה היא ללכת לעורך דין שמכיר את חוקי המדינה ויוכל להדריך אתכם בתהליך מה אפשרי או לא אפשרי מבחינת החוק.