ההתפתחות הקולינרית שחוותה האנושות בשנים האחרונות החלה לתת את השפעותיה וביחד עם המודעות וההגנה על זכויות בעלי החיים, תחום המזון עבר שינוי גם באוכל המוצע לכלבים.

פרסומות, איכות ואיך לבחור

המודעות לאיכות חייהם של בעלי החיים שלנו גורמת לחברות המזון לבעלי החיים לפתח מוצרים חדשים, לשדרג את המוצרים הקיימים ולשפר את האיכות של אוכל לכלבים מבחינה בריאותית כל הזמן.

מה חשוב לבדוק?

חשוב להבין שמעבר למראה האריזה, המחיר וגודל האריזה, יש משמעות אמיתית לאיכות המזון וכלבים שונים לעתים זקוקים לרכיבים שונים. לכן כדאי להבין ממה מורכב האוכל הארוז באריזה, מה הוא מכיל, אילו ויטמינים ותוספים יש בו ומה התועלת שלו לכלב. מומלץ להתייעץ עם וטרינר שמטפל בכלב כדי להבין מה הם הצרכים של הכלב וללמוד לבד, איזה סוג מזון מתאים לו ביותר.

איך בודקים?

כמו בהרבה תחומים ישנם אתרים שיכולים לסייע כשמדובר בנושא כמו אוכל לכלבים איך בוחרים בין המגוון הקיים. אחד האתרים הוא דוג פוד אדוויזר המדרג את איכות המזונות והרכיבים, חשוב לשים לב לאחוזי השומן, החלבון והקלוריות כדי להתאים אותם לכלב הספציפי. רכיבים לא מתאימים יכולים לגרום לכלב לאלרגיות, בעיות עיכול, השמנה וגרד. כמו בכל תווית רכיבים יש לשים לב כי המרכיב הראשון המצוין הוא הרכיב העיקרי במזון.

הקפד על תזונה מתאימה

כמו אצל בני אדם, גם כלבים סובלים ממחלות כמו סכרת, מחלות מעיים, בעיות בכליות, אלרגיות והשמנה. כשקונים אוכל לכלבים חשוב לבדוק שהמזון מתאים למחלותיו של הכלב, לגילו, משקלו, האנרגיה שהוא מוציא. על גבי אריזות המזון תצוין הכמות המומלצת לצריכה בהתאם לנתונים אלה.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.tiktakpet.co.il!