כנהגים אתם לוקחים אחריות גדולה. רכב הוא כלי נסיעה נוח ששיפר ללא היכר, את איכות החיים של המין האנושי, בכך אין וויכוח.

פעם, כדי להגיע למקומות רחוקים, אנשים היו צריכים להיטלטל בדרכים עם כלי רכב שגורמים למחלות ולהתמודד עם איתני הטבע כפי שהם, היום זה שונה, אבל זה גם הרבה יותר מסוכן.

מספר ההרוגים שהכביש גובה בכל שנה הוא עצום. משפחות שלמות נהרגות בגלל טעות קטנה של נהג שלא שם לב. הטעויות שנעשות הן קטלניות. יש להן תוצאות קטלניות ביותר.

נהיגה בשכרות היא אחת הגורמים לתאונות הקטלניות ביותר שקורות בכבישים, המשיכו לקרוא כדי להבין את כל הסיבות למה לא לנהוג בשכרות.

נהיגה בשכרות – כל הסיבות לא לעשות את זה: 

נהיגה בשכרות מסוכנת בגלל הצורה שהאלכוהול משפיע על אופן התפקוד של המוח. כאשר אתם נוהגים, אתם אולי לא מודעים לזה, אבל המוח מחשב כל הזמן, בצורה אוטומטית לחלוטין, את המרחקים השונים, את המרחב שלפניכם, את המהירות שבה אתם נמצאים וככה הוא יודע לנווט אתכם מתי להאט, מתי אפשר לנסוע מהר יותר ומתי אתם צריכים לעצור בהפתעה.

כשאלכוהול נמצא בדם של הנהג, האדים של המשקה עולים לראש ומערפלים את הראייה. זה מין שדה עיוות המציאות. הנהג יכול להבחין במה שלא קיים ולעצור פתאום והוא יכול לטעות בקלות בחישוב המרחק הנכון לעצור או לביצוע פנייה.

כשזה קורה, הסיכון הוא מאוד גבוה. הסיכון הוא קודם כל לנהג ולמי שיושב ברכב. תאונה עלולה להתרחש בכל רגע. יתרה מזאת, רכבים אחרים שנוסעים בכביש עלולים להיפגע מהנהיגה הלא יציבה של הנהג.

לעוד מידע, בקרו באתר של עורך דין תעבורה דנה דוד