אף פעם לא נוכל לדעת מתי יגיע התוקף התורן. זה נכון כלפי כל אדם ובעיקר כלפי אנשי החוק המנסים להשליט סדר ברחובות ובגבולות המדינה. הצורך הגדול שנוצר בשנים האחרונות בשוקרים חשמליים, מראה שהמגמה מצריכה שימוש בו. הנה מה שתצטרכו לדעת:

שוקרים חשמליים

השוקרים החשמליים, התפתחו בעשור האחרון והפכו ליעילים יותר, בטוחים יותר לשימוש ודיסקרטיים יותר. שוקר חשמלי משמש כציוד להגנה עצמית והינו מסוגל לייצר 200,000 וולט ומעלה, וזה מספיק כדי להוריד לרצפה אדם ולהשאיר אותו מושבת למשך כ- 20 עד 30 דקות.

האקדח פועל באמצעות לחיצה על גוף התוקף, לפני שחרור מטען אלקטרוני בעל מתח גבוה ונמוך, כלומר הוא יעיל בנטרול התוקף תוך הפחתת הסיכוי לגרימת נזק. 

כאשר תוקף בא במגע עם המטען, הוא יעבר מספר שניות של כאבי תופת, השרירים שלו יתכווצו, רמת הסוכר בדם תתרוקן, ולקורבן אמור להיות מספיק זמן להימלט וליצור קשר עם שירותי החירום.

איך זה עובד?

על מנת להבין את היתרונות והחסרונות של שוקרים חשמליים, יש צורך קודם כל לקבל הערכה לגבי אופן פעולתו של המכשיר – והתפיסות השגויות המקיפות אותו. 

רובי הלם לא יגרמו לתוקף נזק לטווח ארוך, גם אם יש להם מצב לבבי, מכיוון שהמתח הגבוה מוכפל בזרם נמוך מה שהופך את המטען לפחות קטלני. בניגוד לכיסא חשמלי, שמטרתו להרוג אדם, אקדח הלם הוא מוצר שפותח כאמצעי להשבית, במקום לגרום נזק, לתוקף.

טייזר הוא ידידותי יותר?

בהשוואה לציוד ומכשירי בטיחות אישיים אחרים, הטייזר נחשב, לרוב, לאחת האפשרויות הידידותיות ביותר לתוקף, למרות האופי הפתאומי והוודאי שבאמצעותו הוא משבית אדם. 

תפיסה שגויה נפוצה נוספת אופפת, האם הקורבן יכול לקבל הלם באמצעות נגיעה בתוקף. התשובה לכך היא לא.