אחד הבילויים הפופולאריים והאהובים ביותר על ילדים כיום, הם חדרי בריחה. מדובר על מקום אליו נכנסים בשביל לשחק משחק עם חפצים ואביזרים אשר אמורים להשתלב בעלילה של החדר. אפשר לומר, שחדר בריחה זה ניסיון לקחת את עולם משחקי המחשב למציאות. למשל, ישנם חדרים שהסיפור אשר מתרחש בהם, מתייחס לחיפוש אוצרות. במקרה כזה, כל המשתתפים מקבלים אביזרים וחפצים אשר אמורים להם בכך.

אנחנו יכולים למצוא חדרי בריחה מומלצים לילדים במקומות שונים בארץ. השאלה היא, כיצד בוחרים חדר בריחה לילדים שבאמת יתאים לילדים שלנו, בין אם זה מבחינת גיל ובין אם זה מבחינת עניין. מעבר לכך, רצוי מאוד לבחור חדרי בריחה אשר ממוקמים באזור נגיש ונוח להגיע אליהם, וכן חשוב לבחון את החדרים על פי רמת המקצועיות של הצוות אשר מפעיל אותם, בין אם זה בהיבט של הציוד, עיצוב ובהיבטים אחרים.

לפני שנציג כמה נקודות לגבי חדרי בריחה מומלצים, יש להדגיש כאן, מדי שנה נפתחים חדרים חדשים עם רעיונות חדשים. לכן, מומלץ לבחון מה קיים בשוק ועד כמה זה יכול להתאים לילדים שלכם, לצורך בילוי משותף עם חברים שלהם או איתכם.

אילו חדרי בריחה מומלצים ישנם לילדים

ברמת העיקרון, אפשר למצוא שורה ארוכה של חדרים עם סיפורים שונים כמו שיש אצל שרלוקד חדרי בריחה. הסיפורים האופייניים והמומלצים ביותר, האם אלה שעוסקים בפשע, בפרט ברציחות או היעלמויות. אך אפשר גם למצוא חדרי בריחה שעוסקים כאמור במקרים אחרים, כמו למשל חיפוש אחר האוצר האבוד, חיפוש אחר רכוש גנוב או דברים אחרים, שמזכירים סרטי הרפתקאות.

חשוב להקפיד ולשים לב, שאכן מדובר בסיפור שמתאים לילדים מבחינת הגיל ולא מדובר בעלילה יותר מדי אלימה או יותר מדי אפלה ומפחידה, שכן זה יכול לא להתאים להם.