כאשר מפנים מוצרים לא שמישים מהבית, לאנשים יש נטייה להניח אותם במרתף במקום לזרוק אותם. בסופו של דבר אף אחד לא משתמש במוצרים הישנים הללו והם סתם מונחים במרתף ותופסים אבק. מעבר לכך ריכוז הגרוטאות הוא מקום מצוין עבור מזיקים שונים שמתחבאים שם ולכן קיימת חשיבות גבוהה לפנות את כל תכולת המרתף.

פינוי מקלטים במהירות וביעילות

הדרך המומלצת לכך היא באמצעות חברה אשר המומחיות שלה היא לבצע פינוי מקלטים. העובדים של חברה זו מגיעים למקלט ומוציאים ממנו פריט אחר פריט, כיסאות, שולחנות, משחקים ישנים וכל מוצר נוסף שקיים שם. 

הם מבצעים מיון של החפצים. ריהוט שבור ולא תקין מועבר לאשפה, פריטים שמישים כמו שולחנות מעבירים למכירה או לתרומה, משחקים מעבירים לנזקקים או למועדוניות. אם יש שקים של בגדים אפשר להעביר גם כן למשפחות נזקקות אם המצב שלהם תקין והם לא העלו עובש בתקופה שהם היו מאוחסנים במקלט. 

עבודת צוות לפינוי המקלט 

יש מקרים שבהם יש מעט חפצים במקלט, אך יש גם מקרים אחרים שבהם מדובר על הצטברות של שנים ויש שם אופניים שכבר עלו חלודה, צעצועים של תינוקות ודברים מאד מאד ישנים שכבר אי אפשר להשתמש בהם, לאור התקופה הארוכה שהם היו במקלט.

הצוות היעיל בוחן כל חפץ וכל שקית ומעביר אותם למכולת האשפה או לתרומה, כדי לשמח אנשים אחרים. 

בתום הפינוי המקלט נראה גדול והדיירים מבטיחים לא לבצע שוב אגירה מסוג זה, לאור הבלגן שדבר זה יוצר. עדיף לקרוא לחברה זו ולאפשר להם בזמן אמת להעביר מוצרים טובים למשפחות שבאמת זקוקות לכך וכך להיטיב את מצבם. 

כעת נותר רק לנקות את המקום ולבצע בו ריסוס. 

אולי יעניין אותך גם מידע על פינוי מחסן