המאמר באדיבות פורטל ביטומני

איטום קירות מבנים הוא נושא חשוב מאד כיוון שכאשר הקירות החיצוניים אטומים כראוי, הם מבודדים ויוצרים תנאים ראויים למגורים עבור הדיירים.

כל מה שצריך לדעת על איטום קירות מבנים

קירות המבנים נשחקים עם הזמן לאור פגעי מזג האוויר ובמיוחד כשמדובר בגשמים וברוחות הסוערות בעונת החורף. ההשפעה של הגשמים ניכרת בסדקים שנראים לאורכם של הקירות ובכל הקומות. משנה לשנה סדקים רבים הופכים לעמוקים הרבה יותר ונראים יותר ויותר סדקים.

עקב מי הגשם שמחלחלים פנימה ניכרת השפעה על הדיירים כיוון שהקירות לא מבודדים כפי שבודדו בעבר. בחורף קר מאד לדיירים ויש תחושה שהם נמצאים מחוץ לבית ולא בתוכו לאור רמת הקור. בקיץ חם להם מאד והחום מחוץ לבית ובתוך הבית הוא ברמה כמעט זהה.

שיפוץ ואיטום של הקירות החיצוניים 

במקרים הללו כדאי לבצע באמצעות אנשי מקצוע כמו מהנדס ואדריכל שיפוץ כללי של כל המבנה. דבר זה מתבצע בדרך כלל באמצעות הקמת פיגומים, או על ידי אנשי מקצוע בסנפלינג אשר עוברים בין הקומות ואוטמים סדק אחר סדק. 

בשלב הראשון הם מורחים שכבה של פריימר, לאחר מכן פותחים במעט את הסדקים העמוקים ומחדירים לתוך כל סדק חומר איטום רלוונטי בהתאם לבעיות שנראות בשטח ולסוג המבנה, כדי ליצור התאמה מושלמת של חומרים צמנטים המבוססים על חול ומלט, או חומרים גמישים ויציבים אשר מבוססים על חומרים אקריליים.

איטום קירות מבנים חייב להיעשות בדרך מיומנת ביותר על ידי חומרי איטום מעולים ובעלי תו תקן ישראלי, כדי שיחזיק מעמד לאורך שנים רבות ויצור מהפך באופן הבידוד של הקירות החיצוניים. בדרך זו הדיירים לא יחושו בקור עז בחורף ובחום מעיק בקיץ.