והפעם, מכשירי מתח!

מכשירי מתח הם ציוד אולד-סקול יעיל להפליא שלא משנה כיצד תשתמשו בו, הנה כמה מהתרגילים שעוד לא הכרתם ואתם חייבים להכיר לאימון יעיל יותר ע"י שימוש במכשיר מתח:

 

מתח רגיל

הפתעה גדולה: אחד התרגילים הטובים ביותר שאפשר לעשות עם מוט מתח למשקוף מסוג הברגה הוא המשיכה הבסיסית. עליות מתח הן תרגיל פלג גוף עליון מדהים שבעיקר עובדים את שרירי הגב, אך גם עוזרים לחזק את הזרועות ואת שרירי הליבה, במיוחד כשאתה משתפר בהם. כדי לעשות זאת, התחל מהתלות מוחלטת עם מרפקים ישרים, כפות הידיים פונות ממך. שמור את החזה שלך למעלה והכתפיים לאחור, הידק את שרירי הליבה שלך ואז משוך את עצמך למעלה כך שהחזה שלך נוגע במוט.

 

עליית ברפי (Burpee)

תרגיל מתקדם למדי שעובדים על כוח המשיכה שלך ומעלים את הדופק במהירות הוא ברפי. לשם ביצוע פעולה זו, עמדו מול מוט המתח, ואז רדו לסקוואט עם הידיים על הרצפה, זרקו את הרגליים אחורה למצב שכיבת סמיכה והורידו את גופכם לרצפה. בצעו שכיבת סמיכה מלאה,  ואז קפצו עם הרגליים חזרה למצב סקוואט, קפצו לאוויר ועשו עליית מתח. מתקן למתח תוכלו למצוא באתר https://www.xwear.co.il/

 

עליות סנטר

עליות סנטר עובדות בעיקר על שרירי הזרוע שלך ושרירי הגב שלך, אך גם מכריחים את כל גופך לעבוד יחד על מנת למשוך את עצמך אל המוט.

התחל מהתלות מוחלטת עם מרפקים ישרים, כפות הידיים פונות כלפיך. תוך כדי שמירה על החזה למעלה והכתפיים לאחור, הדק את שרירי הליבה שלך, ואז משוך את עצמך למעלה כך שהחזה שלך יפגע במוט לפני שאתה יורד בחזרה לאחור.

 

עלית ברכיים

קפוץ מעלה, תפוס את המוט ומשוך כשכפות הידיים פונות הרחק ממך, וודא שידייך במרחק רוחב הכתפיים זו מזו. באופן אידיאלי, המוט יהיה מספיק גבוה בכדי שרגליכם יגיעו לאדמה, אך עדיין תוכלו לעשות זאת אם יש לכם מוט נמוך או מוט דלת – הם פשוט ירגישו קצת יותר מסורבלים.

משוך את הכתפיים לאחור ולמטה בזמן שאתה מהדק את שאר גופך לקו ישר. כשאתה מחזיק את הרגליים שלך בחוזקה, העלה את הברכיים כלפי החזה ואז הורד את הרגליים בחזרה למטה לקו ישר. אם אתה משתמש במוט נמוך, פשוט שמור על הרגליים כפופות כל הזמן.