חיות מחמד ניזונות תמיד מהאוכל שבעליהן רוכשים עבורם ומגישים להם. היות והחיים שלהם והבריאות נמצאים בידיים שלנו, עלינו לדאוג לספק להם את הטוב ביותר. לוודא כי החתול שאנו מגדלים מקבל את המזון המתאים והטוב עבורו. כי האוכל הוא תנאי בסיסי ובעל משמעות אדירה באשר לבריאות של החתול.

מצבים מיוחדים בחתולים

כאשר מתמודדים עם חתול במצב בריאותי לקוי. אם מגלים כי הוא מגיב עם סימני אלרגיה לרכיבים מסוימים, או שהמצב הכללי שלו נראה ירוד, יכול מאוד להיות שהאוכל הוא הגורם לכך. כי כאשר האוכל של החתול מכיל בין היתר גם מרכיבים בלתי טובים עבורו, התוצאות בהחלט לא טובות. כמו כן צריך לשים לב שתמיד האוכל צריך להיות מותאם לחתול לפי מצבו. לא בכדי מסודרים על מדפי המוצרים בחנויות לבעלי חיים מגוון רחב של מאכלים. כל מוצר מכיל מרכיבים אחרים, וכל מאכל נועד לספק צורך של חיית מחמד במצב שונה.

מזון רפואי במקרים מיוחדים

במרבית המקרים חתול בריא יכול לקבל כל אוכל שהוא. כמובן שנדאג לוודא כי האוכל איכותי ומכיל חלבונים בכמות נאותה. אבל מעבר לכך הכול יכול לזרום. אך כאשר מתמודדים עם תקופה מיוחדת של חתול. לדוגמה חתול שמגיב בתגובות אלרגיות למאכלים הרגילים, חתולה לפני המלטה או חתול חולה, יהיה עלינו לדאוג עבורו למזון רפואי לחתולים. המטרה היא להאכיל את החתול עם אוכל איכותי וטוב כמו סאמיט לחתולים. אוכל מזין ובריא שיחזק אותו ויספק לגופו כל מה שהוא צריך.

התייעצות עם גורם מוסמך

במקרים רפואיים לא יהיה נכון ללכת לחנות ולבחור את האוכל שנראה בעיניכם. כי חתול חולה הוא חתול בעל צרכים מיוחדים בשלב זה. היות ואנו מקווים כי הוא יבריא ויתחזק, חשוב להציע לו אוכל מזין ומתאים. אוכל מחזק שיעזור לו להתמודד עם המחלה או החולשה, ולצאת חזק ובריא. כדי לקבל המלצה טובה נכון לפנות אל הווטרינר שלכם. בדיקה מקצועית שתכלול תשאול וקבלת מידע מכם, תציג מול הווטרינר את כל הנתונים שיעזרו לו לקבוע איזה מזון רפואי לחתולים (קראו בהרחבה) יהיה נכון לחתול שלכם.