ילדים להורים מבוגרים, מתלבטים לא פעם בשאלה כיצד לטפל בהם. יש מי שבוחר לעשות זאת בעצמו, ויש מי שמעדיף לשכור את שירותיהן של מטפלות סיעודיות, אשר ילוו את ההורים ויטפלו בהן על בסיס קבוע, יומיומי. 

ישנן חברות רבות שמציעות שירותים של מטפלות זרות ממדינות שונות, אשר מתמחות בכל מה שקשור לנושא של טיפול סיעודי ובפרט טיפול בקשישים. מדובר על מטפלות שלמדו את התחום בארץ המוצא, אך בהיעדר עבודה שם, הן בחרו להגיע לישראל ולעבוד עם קשישים וקשישות, אשר נדרשים לסוג כזה של טיפול. 

ילדים רבים בוחרים להיעזר במטפלות זרות, מסיבה מאוד פשוטה, להן יש את הניסיון ואת הזמן בשביל לטפל בהורים שלהם. בזמן שאותם ילדים צריכים לטפל בילדיהם, קשה להם גם לטפל בהורים שלהם. לכן, הם מעדיפים שמטפלת מקצועית תעשה זאת. היא תוכל לספק להם את תשומת הלב הנדרשת, וכן לעשות זאת בצורה מקצועית ונכונה. 

איך בוחרים מטפלת בצורה נכונה

בשביל לעבוד עם מטפלות בצורה נכונה ועל מנת שהן יוכלו לספק את השירות הטוב, חשוב לבחור מתוך לוח מטפלות, בייביסיטר ועוד רק נשות מקצוע מנוסות, נשות מקצוע שיודעות כיצד לעבוד עם קשישים במצבים שונים, וכן הן יודעות להיות שירותיות ולספק להם את התמיכה וההגנה הנדרשת. 

צריך לומר, טיפול סיעודי אינו דומה לשום סוג של טיפול אחר, בין היתר בגלל שהמצב איננו יכול להשתפר. לצערנו, אדם שמוגדר סיעודי, סביר להניח שמצבו רק ילך ויחמיר. על המטפלות לדעת זאת והן אמורות להיות מוכנות למצב, בו עליהן להתאים את עצמם ואת סוג הטיפול שהן מספקות, למצבו של המטופל. 

מעבר לזה, חשוב לבחור אשת מקצוע שיש לה את הכלים, הסובלנות והיכולת, לעבוד עם אדם קשיש, באופן כללי.