בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים גילו את נושא גידול הירקות הביתי בין אם מדובר על גידול ירקות בגינה ובין אם גידול ירקות במרפסת כאשר אחד משיטות הגידול שהולכות וצוברות תאוצה ועליהן מדברים יותר ויותר זה נושא של גידול ירקות הידרופוני!

מה זה בכלל גידול ירקות הידרופוני?

אם בשיטות הגידול החקלאיות הסטנדרטיות ירקות גדלים על קרקע וממנה הם לוקחים את מה שהם צריכים, גידול ירקות בצורה הידרופונית היא למעשה שיטת גידול בה מגדלים ירקות במים כאשר הגידולים השונים מקבלים את הדברים להם הם זקוקים מהמים בלבד. למעשה מדובר על מערכת גידול מיוחדת המספקת את התנאים האופטימליים לגידול של הירקות השונים כמו:

מה ניתן לגדל במסגרת גידול ירקות הידרופוני?

למעשה גידול של ירקות הידרופוני מאפשר גידול של עלים ירוקים שונים, ירקות שונים כמו חסות מסוגים שונים, עלי בייבי, עשבי תיבול כמו פטרוזיליה, כוסברה, סלרי ועוד. גידול מוצלח של ירקות הינו שילוב של סבלנות, השקעה והבנה למה זקוקים הצמחים כדי לגדול בצורה האופטימלית ביותר.

איך מגדלים ירקות בגידול הידרופוני?

גידול ירקות טוב ואיכותי בשיטה הידרופונית נעשה על ידי שימוש במערכות מיוחדות המותאמות לצורת גידול זו, כך שהצמחים יקבלו את כל מה שהם זקוקים לו כדי לגדול בצורה מיטבית. יש ערכות למתחילים ויש למגדלים מתקדמים בעלי ניסיון. יש למעשה מספר שיטות גידול הידרופוניות שונות ומומלץ לבחור את הערכה והשיטה המתאימה לכל אחד. ההמלצה היא לעשות זאת על ידי הדרכה והכוונה מקצועית של סטיב טלאור, כך שהגידולים יצליחו בפועל ותהיה חווית גידול טובה ומהנה.