קירות גבס ותקרות גבס מאפיינים בנייה מודרנית. קל יחסית להקים אותם, קל לשנות אותם במקרה הצורך, ויש להם עוד לא מעט יתרונות מגוונים. על מנת להקים את הקירות או התקרות מהסוג הזה זה אין צורך להשתמש ביציקות אך כן יש צורך להשתמש בפרופילים מתאימים. מדובר על פרופיל גבס ונסביר מה הוא וממה בנוי. 

השלד שמיצב את לוחות הגבס 

ניתן לתאר פרופיל גבס כמעין שלד. כמו שהשלד הוא זה שמאפשר לנו להלך יציבים ולעמוד זקוף, כך הפרופיל משמש עבור לוחות הגבס. הוא זה שמחזיק את הלוחות האופקיים או האנכיים במקומם. במילים אחרות, תמיד, מעמידים תחילה את הפרופילים, שהם הבסיס. רק לאחר מכן מתקינים עליהם את לוחות הגבס הייעודיים (לוחות שמסופקים בצבעים שונים). 

ממה עשוי הפרופיל 

פרופילים לגבס יכולים להיות בעלי תצורות שונות. חלקם בעל צורת יו האנגלית והם משמשים לייצוב הלוח ליד התקרה. ישנו פרופיל גבס שמשמש כפנל, סמוך לרצפה. סוג נוסף נקרא אומגה, ויש עוד סוגים נוספים אחרים, ליישומים פונקציונליים. הפרופילים צריכים להיות עשויים מחומרים קשיחים על מנת להעניק יציבות לקיר או לתקרה. לרוב, מדובר על הרכב של מתכות כגון פח או אלומיניום. על מנת להעמיד תקרות מיוחדות, כגון אקוסטיות, משתמשים בפרופילים מחוזקים, שעשויים חומרים אחרים. 

לא להתפשר על איכות הפרופילים 

קירות גבס מסוגלים ליצור חלוקה פנימית נאה, עיצוב מודרני, פונקציונליות ועוד. אך מכיוון שלא ניתן להציב את הגבס כשלעצמו, לבדו, חיוני לעשות שימוש בפרופילים איכותיים. כאשר ייצורם מבוסס על תקנים מקובלים והחומר איכותי ולא מחליד, נוצרת תשתית איכותית לכל לוחות הגבס באשר הם. בנושא זה, אין מקום לפשרות. במידת הצורך, ניתן לבחור פרופילים דקורטיביים ויפים במיוחד.

>אנשים חיפשו גם תקרות מגשים פח