המאמר באדיבות https://www.el-mago.co.il

מאז החלו תוכניות הבישול לתפוס תאוצה בארץ ובעולם, הרשת מלאה בבלוגים אודות בישולים, ערוצי יוטיוב מלאים עד אפס מקום במתכונים מסוגים שונים. אין ספק שהתוכניות הללו קידמו את האוכל ותרבות הבישול לכל שולחן וכל בית.

כשאנשים רואים על המסך בלייב אמני בישול יוצרים מנות מרהיבות שכמעט לא בא לכם לאכול רק בגלל שאתם חושבים שזה לגמרי יצירת אמנות, לא פלא שרבים נסחפו אחרי הטרנד לבשל ולאפות בבית ולעשות את זה בצורה הכי מקצועית שיכולה להיות.

אז איך הפך תנור הפיצה לטרנד החם של השנה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הטרנד החם של השנה – תנור לפיצה בבית:

יכול להיות שניסיתם פעם להצליח לעשות פיצה כמו הפיצרייה האהובה עליכם, אבל לא ממש הצלחתם למרות שהיה לכם מתכון מדויק. 

אגב, לגבי פיצה חשוב לדעת שהמתכונים כמעט אין להם סוף וגם הפיצה זהו סוג של מאפה שהאיכות שלו היא כמעט אין סופית. אנשים שמגיעים מארצות אחרות יכולים לספר על פיצריות טעימות שאין להשיג בארץ. כמובן שבסוף הכול זה גם עניין של טעם אולם המשחק עם המתכון הוא קריטי כדי להגיע לתוצאה טובה. 

האתגר היחיד עבור חובבי הפיצה הוא התנור. כדי לאפות פיצה ברמה גבוהה צריך תנור מתאים, ליתר דיוק, טאבון. טאבון זהו תנור אבן שמגיע ל500 מעלות חום והפיצה נאפית בו תוך דקה אחת בלבד. 

אז מה עושים? קונים טבון לבית. כיום ניתן להשיג טבון נייד במגוון גדלים שמגיע לחום של 500 מעלות ויותר. ניתן גם להוסיף את האבן המתאימה ולהגיע לתוצאות מעולות על ידי כך שהבצק הופך ליבש ופריך.