ישנם לא מעט כלבים היפראקטיביים. כאשר אתם הולכים לאמץ כלב אינכם יודעים את כל הרקע שלו ובמטרה לדעת שהכלב שלכם לא סתם אוהב לזוז אלא היפראקטיבי ממש, ישנם מספר תופעות שכיחות שאתם חייבים להכיר. ראשית, חשוב לפתוח ולומר כי כלבים אלה אינם חולים או מסוכנים. ישנם כלבים היפראקטיביים ביתיים ורגישים במיוחד. שנית, חשוב להכיר את התופעות המגדירות כלים היפראקטיביים במטרה לדעת להתנהג איתם בצורה הטובה ביותר לשם הרגעתו במצבים מסויימים. התופעות השכיחות ביותר אצל כלבים היפראקטיביים הם: חוסר שקט תמידי, תזוזתיות יתר, משחק עם הפה בכל דבר, שתיית מים בהתרגשות רבה עד כדי הרטבת כל האזור, משיכה למקומות גבוהים כמו ספות או שולחנות הדירה ועוד.

 

שתיית מים בהתרגשות רבה ותזוזתיות יתר

כלבים היפראקטיביים צריכים התייחסות מעט שונה מכלבים רגועים במיוחד. במטרה לאפשר להם להוציא אנרגיות כפי הצורך, חייבים להוציא אותם מידי יום למשחק בחוץ. כמו כן חשוב למלא את כל הצרכים שלהם על ידי רכישת מגוון רחב של משחקי כלבים איתם הם יוכלו לשחק ואותם הם יוכלו לאכול. בחירה נכונה של משחקים תסייע לכלב ההיפראקטיבי להוציא לא מעט אנרגיות חיוביות על המשחק מה שיאפשר לכם ליהנות מכלב רגוע יותר בשעות שאינו משחק. ישנה אפשרות להתייעץ עם גורמים מקצועיים ומוסמכים אשר ידעו להעריך את מצבו של הכלב שלכם ואף לדרך אתכם להתייחסות נכונה לכלל צרכיו.

 

התמודדות נכונה עם הכלב – התייעצו עם אנשי מקצוע במידת הצורך

התייעצות עם אנשי מקצוע חשובה, ללא הכרת צרכיו והבנתו של הכלב ההיפראקטיבי הוא יכול להיתפס בעיני בעליו כלא מחונך ואף בעל התנהגויות בעייתיות. דבר זה עלול להביא לקשר שאינו חיובי בין הכלב לבין בעליו וכך למנוע התייחסות נכונה לכל צרכיו של הכלב ההיפראקטיבי.