יריעות ביטומניות משמעות לאיטום איכותי מסוגים שונים. חלק מהסוגים יתאים בעיקר לאיטום מרפסות, ישנם יריעות שטובות בעיקר לאיטום של מבנים תת קרקעיים כגון מרתפים, חניון תת קרקעי, מנהרות. יש יריעות המשמשות בראש ובראשנה לצורך איטום של גגות ואחרות מתאימות לאיטום של תפרים ונקודות מיוחדות אחרות. המחיר של יריעות ביטומניות נקבע בהתאם לתכלית היריעה, שימושיה ומאפיינים נוספים שנסקור להלן. 

מחיר היריעות כנגזרת של סוג היריעה והמותג 

מחיר היריעות הביטומניות נגזר מסוג היריעה, היצרן והמותג. כמובן, עדיף לבחור תמיד את היריעות בעלות תו תקן מוכר (כגון תקן ישראלי – ת"י). מעבר לכך, שימו לב לסוגים השונים כגון ספירפלסט APP, ספירפלקס SBS, פלקס 99 וכן הלאה. כמו כן, חלק מהיריעות מגיעות עם שכבת שריון ואילו אחרות מגיעות ללא שכבה מסוג זה.

מאפייני מידות ועובי 

בדרך כלל יריעות ביטומניות נמכרות בגלילים. מאפייני הגלילים, כלומר כמות היריעה בכל גליל קובעת במידה רבה את המחיר. עבור גלילים גדולים יותר, באורכם, ברוחבם או בשניהם, נדרש הלקוח לשלם יותר שכן הוא מקבל יותר חומר. יחד עם זאת, מאפיין אפילו חשוב מזה הוא העובי של היריעה. יריעות ביטומניות עבות יותר נחשבות על פי רוב כאיכותיות יותר. כלומר, עבור הסוג האיכותי, עבה וטוב במיוחד, יש מן ההיגיון שצריך לשלם יותר. 

מחיר יריעות ביטומניות נקבע, אם כן:

  1. על פי מידות הגליל בפריסה מלאה. 
  2. לפי סוג המותג ומאפייני האיטום. 
  3. בהתאם לשאלת קיומה או אי קיומה של בקרת איכות מספקת בייצור.
  4. על פי נוכחותה או היעדרה של הוכחת האיכות (קבלת תו תקן רשמי).
  5. עובי היריעה וסוגי השימושים שניתן להשתמש בה מבחינת ייעדי איטום.  

אולי יעניין אותך גם איטום גגות