המחשב ובמיוחד רשת האינטרנט מזמנת אל פתחינו הרבה מאוד דברים שלא תמיד אנחנו באמת מעוניינים בהם. הרבה מידע מיותר, הרבה תמונות והכי גרוע סרטונים בעייתיים שעד שאנחנו לא צופים בהם אנחנו לא באמת יודעים עד כמה הם בעייתיים.

אז בעוד שבקרב מגזרים שונים הדבר אינו מהווה כל בעיה כי רמת הפתיחות והתרבות של 'זכות הציבור לדעת' גורמת להם לראות דברים איומים ומיותרים, הרי שהציבור הדתי והחרדי מבקש לשמור על עצמו.

הוא אינו מוכן לוותר על הערכים המקודשים ועל טוהר המחשבה והעיניים. על כן, החשיפה הבלתי מבוקרת והבלתי נשלטת אינה מתאימה לו כלל ועיקר.

כאן נשאלת השאלה, איך באמת אפשר להימנע מלצפות בסרטונים שאינם צנועים? מומלץ ללחוץ כאן כדי לקבל מענה לכל שאלה וחשש.

העולם החרדי והאינטרנט

כאן כדאי להכיר את העולם החרדי במיוחד בכל מה שקשור לנושא של צריכת תקשורת ואינטרנט.

הציבור החרדי מבקש להגן על עצמו ועל כן הוא כובל את ידיו מתוך רצון אישי. הוא אפילו משלם על אותם ה'אזיקים' כביכול, אלו שמציעים לו את הסינון ואת החסימה של התכנים שאינם רצויים לו.

חברות הסינון מציעות שונות ודרגות סינון מתקדמות הכול בהתאם ובהתחשב בצרכים של הלקוח. יש כאלה המבקשים חסימה הרמטית של סרטונים הרצים ברשת. מבחינתם זה דבר מיותר והוא אינו נצרך להם לצרכי עסק או כל צורך חיוני אחר. יש כאלה שמבקשים חסימה שתסנן עבורם את הסרטונים ותתיר להם את הצפייה רק בסרטונים נקיים לחלוטין. בכל מקרה מדובר בסינון אשר מאפשר את השימוש החופשי של האדם החרדי באינטרנט מבלי שיהיה עליו לחשוש כי הוא או ילדיו ייחשפו לתכנים בעייתיים או כאלה שאינם ראויים.

כאן יש בהחלט מקום להצדיע לכל אלו העוסקים במלאכת הקודש. תשואות חן חן…