מצברים נועדו לשמש אותנו לכמה שנים טובות, אלא אם כן תיתקעו במכוניות רק שנה או שנתיים – וזה לא המקרה עבור רובנו – תצטרכו להחליף את הסוללה שלכם בשלב מסוים. אז כמה עולה מצבר – בדקו וחסכו – ושלא יעבדו עליכם!

כמה עולה מצבר – בדקו וחסכו – ושלא יעבדו עליכם! |

מכונאי רכב אומרים כי סוללות רכב מיועדות להימשך ולתת תפוקה כשנתיים עד חמש שנים, תלוי ברכב, באקלים ובסוג הסוללה.

החלפת מצבר היא יחסית לא יקרה בהשוואה לתחזוקת רכב אחרת, אך היא עדיין יכולה לעלות בסביבות 400 ₪ למצבר חדש ו- 250 ₪ לכזה מיד שנייה.

סוגי סוללות ומצברים לרכב |

הן סוללות חומצת עופרת והן סוללות ניקל מתכת הידריד (NiMH) הן טכנולוגיות סוללה בשלות. סוגים אלו של סוללות שימשו במקור בכלי רכב חשמליים מוקדמים כמו EV1 של ג'נרל מוטור. עם זאת, הם נחשבים כיום למיושנים ביחס לשימושים שלהם כמקור האחסון האנרגטי העיקרי ב- BEVs.

סוללות עופרת |

סוללות חומצת עופרת ראו שימוש בכלי רכב קונבנציונליים המונעים על נפט והם יחסית זולים. עם זאת, לסוללה מסוג זה יש אנרגיה ספציפית לקויה (34 וואט / ק"ג).

סוללות NiMH נחשבות לעילאיות, מכיוון שהן יכולות להכפיל את האנרגיה הספציפית (68 וואט / ק"ג) בהשוואה לסוללות חומצת עופרת. זה מאפשר לרכבים חשמליים המשתמשים בסוללות NiMH להיות קלים משמעותית.

בדומה לכך, לסוללות NiMH יש גם צפיפות אנרגיה גבוהה יותר בהשוואה לסוללות חומצות עופרת, מה שיאפשר את הכניסה של מערכת הסוללות לחלל קטן יותר. עם זאת, לסוללות NiMH ישנם חסרונות מסוימים, כמו יעילות טעינה נמוכה יותר.

קראו עוד על: החלפת מצברים עד הבית