הרבה אשים זקוקים לעזרה נפשית. אך בעוד רבים דוחקים ודוחפים את הבעיות שלהם אל מתחת לשטיח הרי שיש הרבה מאוד לעומתם שמבינים כי נפש בריאה היא אחד הדברים הכי חשובים ואם דוחים או דוחקים תחושות לא נעימות הן עלולות לצוץ בצורה הרבה יותר קשה בהמשך. כי החלב הוא לא מחסן.

> קראו על טיפול EMDR בקישור הזה

כיום, כאשר אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר קורנה אנחנו עדים לבעיות נפשיות רבות אשר צצות גם בקרב אנשים שעד כה לא סבלו מרדות או בעיות כאלה ואחרות. הם מגיעים למצב אשר בו הם חשים כי ללא עזרה מבחוץ הם לא יוכל להתמודד. בדיוק עבורם אנחנו כאן. אנחנו באים לסייע בבחירה חכמה ונבונה של איש מקצוע מתחום בריאות הנפש על מנת שהפסיכולוג אכן יוכל לתת את המענה הנדרש בהתאם לבעיה.

איך תבחרו את הפסיכולוג שלכם?

הבחירה בפסיכולוג אמורה להיעשות מתוך רגישות רבה והתאמה מלאה הן לפציינט הסובל והן בהתחשב בסוג הבעיה אשר ממנה הוא סובל.

נתייחס לארבעה נתונים חשובים אשר עליהם יש לתת את הדעת בעת הבחירה בפסיכולוג.

  1. בחירה באיש מקצוע מומחה – לפני הכול חובה לברר כי מדובר באיש מקצוע מומחה שייטיב לתת את המענה הנכון והמקצועי.
  2. בחירה באיש מקצוע המכיר היטב את התחום המדובר – חובה לוודא כי איש המקצוע מכיר את הבעיה של המטופל ויש לו ניסיון בתחום הנתון.
  3. בחירה באיש מקצוע המכיר את השקפת עולמו של המטופל – כדאי תמיד להעדיף איש מקצוע שמכיר את אורח החיים של המטופל ומחובר להשקפת עולמו למשל בחירה בין פסיכולוג דתי לחילוני.
  4. בחירה באיש מקצוע שיש איתו כימיה טובה – חשוב שתיווצר כימיה טובה עם איש המקצוע. זה אחד היסודות החשובים המבטיחים הצלחה בטיפול.