גדר במבוק מיועדת לסגור שטח הנמצא בבעלותכם ולמנוע כניסת גורמים שאינם רצויים וגם לחסום הצצות מטרידות ולחזק את תחושת הביטחון. אפשר להשתמש בה למגוון מטרות של קירוי והצללה וגם גידור ומחיצות בשטח החצר או הגינה, וכן במרפסת. גדרות כאלה נחשבות זולות יחסית ועמידות בכל סוגי מזג האוויר.. במבוק כולל כ-1200 מינים שונים ומשמש למגוון מטרות, ביניהין גדרות ריהוט כלי אוכל, שטיחים ועוד. הבמבוק מגיע בגוונים שונים ורמות עובי שונות. הנה שלושה טיפים שיעזרו לכם לבחור בגדר שהכי מתאימה לכם. 

  1. עליכם להחליט מה המטרה העיקרית של הגדר ובהתאם לכך מה יהיו מידותיה. אם המטרה היא רק הפרדה ולא הסתרה אז תוכלו להשתמש בגדר נמוכה יחסית, ואם מדובר ברצון להסתיר את הגינה אז תוכלו לחבר לגדר בד ניילון סגור ולרכוש רק במבוק גבוה מספיק כדי לחסום ראייה. אם תכננתם להציב גדר – תצטרכו עמודי עץ או ברזל, אשר יחזיקו את הגדר ולפעמים גם סיוע חיצוני להתקנתה, אם תתקשו בכך מבחינה פיזית. 
  2. במבוק מופיע במגוון צבעים וגוונים ולכן כדאי להכיר את כולם לפני הרכישה ולקבל החלטה סופית בעניין הצבע המבוקש רק לאחר שמצאתם שיש התאמה בינו לבין הסביבה בה הוא מותקן. הצבעים המוכרים ביותר הם צהוב ירוק ושחור אבל בימינו ניתן למצוא גם במבוק צבעוני, אשר מופק בתהליכי צביעה שונים. במבוק הינו גם אלמנט דקורטיבי ולכן אסור לזלזל בבחירת הצבע שלו.
  3. לפני רכישת גדר לגינה יש להביא בחשבון גם שיקולי תקציב ועמידות. כמות המוטות שתרכשו תלויה במימדי השטח אותו תרצו לגדר, גודל הפרגולה לקירוי וכו'. בין הסוגים השונים יש הבדלי מחיר, טווח עמידות ורמת הצללה וגם אותם יש לקחת בחשבון.