בשנים האחרונות אנשים רבים החלו להשקיע במכשירי כושר ביתיים וזאת כחלק מהרצון הטבעי שלהם לשמור על כושר, בסביבה הטבעית וברמת הנינוחות שלהם, ללא הצורך בבזבוז זמן וכסף בנסיעות לחדר הכושר או אפילו לאימונים ברחבי העיר. יש המעדיפים לעשות הליכה/ריצה באוויר הפתוח, יש שיעדיפו מסגרת עם מאמן כושר צמוד ויש שיעדיפו לעשות הליכה/ריצה מול הטלוויזיה ובפרטיות שלהם בבית. בחודשי החורף הקרים, במזג אוויר חם מאוד בקיץ או עבור מי שיותר נוח לו להתאמן בבית מדובר בהחלטה נהדרת. אבל איך בוחרים הליכון לבית? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם.

יצרן ואחראיות:

הדבר הראשון שאתם רוצים להסתכל עליו הוא היצרן. יש סוגים רבים של הליכונים לבית. יש כאלה המיוצרים בסין, יש איכותיים יותר המיוצרים בארה"ב ועוד. אין זה אומר שאלה המיוצרים בסין הם בהכרח באיכות נמוכה מכיוון שחברות רבות כיום משקיעות בייצור בסין ולעתים מבלי להתפשר על האיכות אבל לפי היצרן והדגם של ההליכון תוכלו לקרוא חוות דעת עליו ברשת ולהתרשם. כמו כן בדקו שהאחראיות שלכם היא ארוכת טווח ומה היא כוללת באתר הזה.

הקליקו כאן לפנייה אל טכנאי מקצועי המתקן הליכונים מדגם YORK.

משקל מירבי וגודל ההליכון:

לכל הליכון יש משקל מירבי שהוא יכול לשאת, שכן אתם לא רוצים הליכון שאינו מתאים למשקל שלכם או של מי שאמור להתאמן עליו אחרת הוא לא יעבוד כראוי וזה עשוי להיות אפילו מסוכן עבורכם. על ההליכון לשאת משקל של לפחות 25% יותר ממשקל הגוף של המתאמן. כלומר, אם המתאמן שוקל 80 ק"ג, לוודא שההליכון מתאים לשאת עד 100 ק"ג. גודל ההליכון חשוב לגובה המשתמש שכן אנשים גבוהים יותר בעלי צעדים גדולים ורחבים יותר וזקוקים למסלול רחב וארוך יותר באימון שלהם.

באתר VTT תוכלו לקרוא בהרחבה על סוגי הליכונים.

לוח בקרה וחוויית משתמש:

לבסוף אתם רוצים לוודא שחווית השימוש בהליכון הנה נוחה ונעימה, שלוח הבקרה מציג לכם מגוון נתונים חשובים כמו סימולציות אימון מובנות, גיל, משקל וקלוריות שאתם שורפים במהלך האימון וכמובן את שעון האימון שלכם, דופק ועוד.

בדקו על: החלפת רצועה להליכון