האם עשיתם פעם סנפלינג? תחושת הפחד והאקסטרים מלווה כל רגע בפעילות הזו, אבל מסתבר שיש מי שבחר לקחת את התחביב הזה ברצינות ולהפוך אותו למקצוע.

הכירו את מנקי החלונות, הם סוג של ספיידרמן, מגיחים מחוץ לשמשה של החלון ומנקים את החלון בזריזות ונעלמים לקומה הבאה.

אבל איך באמת זה עובד? האם זה לא מסוכן? המשיכו לקרוא כדי לקבל תשובות לשאלות האלו.

איך מתבצע ניקוי חלונות בגובה?

בבנייני משרדים, לפעמים כל הבניין עשוי זכוכיות. הקיר הוא למעשה זכוכית אחת גדולה מלמטה עד למעלה. זה מצוי בהרבה מרכזים מסחריים ובעיקר במקומות שהים המרהיב נפרש מתחת לרבי הקומות. 

הבעיה עם חלונות מזכוכית זה הקושי לנקות אותן מבחוץ. הלכלוך והאבק נצברים שכבה על גבי שכבה על החלון, מסתירים את הנוף היפיפייה או מכערים אותו. 

לכן, יש חברות ניקיון שמתמחות בניקוי חלונות למשרדים  של בניינים גבוהים בדגש על אותן חלונות בלתי מושגים. כמובן שהניקוי של החלונות האלו כרוך בהרבה מכשור יקר וגם אופן הניקוי מורכב יחסית לבניין מגורים פשוט.

הבעיה הגדולה ביותר היא שאף אחד לא מבטיח שאחרי ששילמתם לחברת ניקיון שינקו את החלונות, לא תבוא סופה למחרת ותלכלך את הכל מחדש. אמנם יש כמה חומרים שאפשר לשים כדי לשמר קצת על העבודה הקשה של הניקיון, אבל אין מאה אחוז.

את הניקיון עצמו עושים על ידי מכשור סנפלינג בטיחותי. עובד שמחזיק באישור מתאים משתלשל מגג הבניין עם חומרי ניקוי והוא מתחיל לעבוד על ניקוי החלון בצורה ידנית. כך הוא יורד קומה אחרי קומה עד שכל החלונות מבריקים. 

לסיכום וסיום, ניקוי חלונות בבניינים גבוהים מבחוץ זה מלאכה מורכבת ויקרה שיכולה להיעשות רק עם האישורים הדרושים.  קראו פרטים נוספים על ניקוי חלונות בגובה באתר Genesis.