התפתחות הטכנולוגיה לא דילגה כלל על עולם הספרים, כיום ניתן לראות כי יותר ויותר אנשים מעוניינים לקרוא ספר בתוכנות ייעודיות לכך. לספר דיגיטלי יש מגוון רחב מאד יתרונות, הוא זול יותר להוצאה משום שהוא חוסך את עלות חומרי הגלם היקרים, כמו כן ניתן לקרוא ספר בלי צורך לסחוב ספרים עבי כרס.

לאחר כל היתרונות הללו ועוד אחרים, סופרים רבים מעוניינים ליצור את העותק הדיגיטלי של ספרם. איך עורכים ספר דיגיטלי? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך עורכים ספר דיגיטלי?

כאשר מגיעים אל עריכת ספר דיגיטלי מתייחסים אל מספר שלבים שעל הספר לעבור:

הקלדה:

הספר מוקלד מכתב יד אל המחשב.

עריכה ספרותית:

לאחר ההקלדה יש צורך לערוך את הספר בצורה איכותית על מנת להשביח את הקריאה וכמו כן למצוא שגיאות הקלדה כתיב תחביר ודקדוק. העריכה הזו אינה דומה לעריכה הלשונית הרגילה לטקסטים שונים.

הגהה:

לאחר העריכה הספרותית יש צורך להביא את הספר למגיה מומחה העבודה שלו היא חשובה ביותר הוא קורא כל פרק ועמוד ובודק אם אין שגיאות כתיב או הקלדה שנפלו.

אישור המחבר:

לאחר ההגהה הספר עובר לאישור המחבר הוא מאשר את הטקסט המוקלד

עימוד:

לטקסט יש כללי עימוד שרק מעמד שלמד היטב את המקצוע יוכל לבצע זאת בשלב הזה הספר מודפס או עובר להוצאה לאור דיגיטלית. בשונה מעימוד ספר דיגיטלי צריך קידוד קיימות שתי תוכנות לכך.

יש קידוד שמתאים ברובו לספרים בשפה האנגלית ולכן אם אתם מעוניינים להוציא ספר בשפה האנגלית כדאי לכם להשתמש היטב בתוכנה הזו. התוכנה השנייה היא תוכנה פתוחה שלא מגבילה את הקורא בסוג המכשיר בו עליו להשתמש למשל, על מנת לקרוא את הספר היא מתאימה גם לספרים בעברית.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.bethaorchim.com!