אף אחד לא שיער לעצמו כי נגיף קטן יכול לשתק מדינות שלמות, אבל זה המצב שבו כולנו נתונים עכשיו. הרבה מאוד ילדים ומבוגרים נמצאים במצב שבו לא ממש יודעים מה לעשות, וכאן עולה לה ההזדמנות לעשות בצורה שונה את כל מה שעד כה היינו עושים. עבורנו ועבור הילדים.

 

משחקים יותר ביחד

אולי זה נשמע כבר מייגע, אבל באמת הזמן הזה של הקורונה הביא את ההורים והילדים להיות הרבה יותר מחוברים בכל המובנים. זו הזדמנות להתחבר מחדש, ולהכיר. אם על ידי משחק משותף במשחקי קופסא או ישיבה לביצוע של יצירה משותפת, ודבר זה עוזר במאוד להעביר את הזמן הזה של הבידוד, שהופך את השהייה הארוכה של משפחה גרעינית ביחד למשהו הרבה יותר מאחד ומיוחד. יש כל מיני חנויות שמספקות את הדרישה למשחקים אונליין, וכך גם מפתיעים עם מתנות מקוריות, קטנות ונחמדות את הילדים המשועממים.

 

זמן עם חברים

לא חייבים להיות בלי חברים בתקופה של הקורונה. אומנם חייבים להישאר בבידוד ולא להיפגש עם חברים ובני משפחה, אבל להעניק לילדים את האפשרות לשוחח יחד בטלפון ואפילו לעשות שיחות וידיאו בטלפון או דרך תוכנות חינמיות נוחות אחרות כמו זום, מאפשרת להוריד את התחושה של הבדידות והגעגוע הדי מובן אל כל מה שהיה טרם התקופה המאתגרת הזו. הקליקו לדרכים נוספות לדרכים ליצירת קשר עם חברים.

 

יוצאים לטיול קצר

בידוד לא חייבי להיות בין ארבע קירות. הורים צריכים להיות מעשיים ואמיצים, ולהתגבר על הפחד שלהם עבור הילדים ובשבילם לצאת אל עבר הגינה הקרובה בהתאם להנחיות של משרד הבריאות ולתת לילדים להיחשף אל אנשים אחרים ואל האוויר והשמש הבריאים שקיימים בחוץ. שמש היא הכרחית עבור אנשים בכל הגילאים, וזה חשוב מאוד להיות בתנועה כמה שזה אפשרי.