כשאנחנו מעצבים בית או עסק חדש, הרי שיש לא מעט אלמנטים, פרטים שונים שעלינו להתייחס אליהם. דברים שיכולים להשפיע הן על העיצוב והן על השימוש היעיל, הפרקטי, במקום. 

דברים מסוימים שאנחנו נבחר לקנות ולהשתמש בה, הם ברי שינוי כעבור זמן מה, כלומר, אם אנחנו לא נרצה אותם כעבור תקופה מסוימת, נוכל להעביר אותם למישהו אחר או להחליף אותם. דברים אחרים לעומת זאת, גם אם הם ניתנים לשינוי, ניתן לנייד אותם, אזי שבדרך כלל אנחנו בוחרים להשתמש בהם למשך תקופה ארוכה, הכוונה למשך שנים רבות. למשל, דלתות פנים. 

אנחנו נוהגים לרכוש דלתות פנים פעם אחת כשאנחנו בונים ומעצבים את המבנה, ולאחר מכן, אם אנחנו נחליט להחליף את הדלתות בחדשות, זה יקרה כאשר נבצע שיפוץ במבנה או נחליט לשנות לגמרי את העיצוב שלו. יש מקרים נוספים, לא שכיחים, בהם נבצע את השינוי, זה יהיה אם הדלת תישבר או תיהרס מסיבה כזו או אחרת. 

איך בוחרים דלתות פנים בצורה נכונה

יש שלושה חלקים לבחירת דלתות פנים בצורה נכונה:

החלק הראשון מתייחס לעיצוב של המקום. אנחנו נבחר אך ורק דלתות שמתאימות לעיצוב ולתכנון של מבנה, בין אם זה מבנה מגורים או אחר. אנחנו נחפש אך ורק דלתות שיתאימו לנו מבחינת הקונספט על פי היבטים שונים, למשל נבחר דלת נסתרת אם היא לא צריכה לבלוט בחלל.

החלק השני, מתייחס להיבט של פרטיות, אבטחה וכדומה. אנחנו לא נרצה להשתמש בדלתות שלא יספקו תחושה מוגנת, בוודאי שלא נרצה לבחור דלתות שלא יספקו לנו תחושה אמיתית של פרטיות. 

החלק השלישי מתייחס להיבט של עלויות ותחזוקה. אנחנו נרצה להשתמש בדלת שאיננה עולה הרבה באופן יחסי, וכמובן דלת שיהיה ניתן לתחזק אותה בצורה נכונה ונוחה.