מה זה IVF, למי זה מתאים, מתי מתחילים טיפולי IVF – כל מה שרציתם לדעת.

טיפולי IVF, כלומר הפריה חוץ גופית, מסייעים לנשים רבות להביא ילדים לעולם, על אף שהן לא יכולות להיקלט להיריון מסיבות רפואיות הקשורות בהן או בבני זוגן. לפני שנוקטים בדרך של הפריה חוץ גופית ניתנים סוגים אחרים של טיפולים שנועדו להשיג היריון. רק במידה וטיפולים אלה לא צלחו ותוך קבלת ייעוץ רפואי מתאים, בוחרים בקו טיפולי זה, כלומר הפריה חוץ גופית IVF .

מה מתרחש בהפריה החוץ גופית

הפרוטוקול הטיפולי מתחיל על פי רוב בהליך הורמונלי. בצורה כזאת מעודדים ייצור של זקיקים וביציות שמוכנות לקליטת הזרע. לאחר ששלב זה הושלם,
הרופא פוריות שואב ביציות מגוף האישה. את הביציות שנשאבו מפרים מזרעו של הבעל, בן הזוג או מתרומה. עם תום ההפריה, לאחר המתנה של מספר ימים, מבצעים את השתלת העובר או העוברים לצורך היריון טבעי. ניתן להקפיא עוברים לצורך ביצוע הפריה חוץ גופית עתידית. תהליך זה מבוצע בשקיפות מלאה, תוך מתן הסבר לאישה ולבן הזוג על התוצאות שהושגו ולפי הצורך, מבצעים סבבים נוספים של התהליך שתואר.

למי מתאימה הפריה חוץ גופית

בישראל, המדינה מסייעת לנשים הזקוקות לכך, לקבל טיפולי הפריה במימון ציבורי. הפריה חוץ גופית לזכאיות מתאימות לנשים בגיל הפוריות, ללא ילדים או בעלות ילד יחיד. טיפולי IVF נעשים רק לאחר סדרה ארוכה של בדיקות, כאשר האישה או בן זוגה מאובחנים כמי שאינם יכולים להביא תינוק לעולם תוך קליטת היריון טבעית או לאחר קבלת טיפולים אחרים. לנשים הסובלות מחסימת חצוצרות, שחלות חסומות, אם ספירת הזרע לא מאפשרת כניסה להיריון וכדומה, ההפריה החוץ גופית יכולה להוות פתרון.

נשים התעניינו גם