מי היה מאמין שמכמה חתיכות של עץ שמחוברות בצורה מסוימת, ניתן ליצור סוג של משחק שממש כיף לשחק אותו מן הרגע שבו הוא הומצא ועד לעצם היום הזה. משחק ג'נגה הוא כזה שמושך ילדים ומבוגרים כאחד, ומשמש בתור משחק שאותו יכולים לשחק ביחד, או אפילו לבד. זה משחק שמאלץ את משחק לחשוב כיצד הוא יכול להתקדם עוד צעד קדימה מבלי למוטט את המגדל, בייחוד כאשר לא מדובר בתור שלו, אבל האם באמת ישנה אסטרטגיה שיכולה להוביל אל ניצחון?

מוצאים את האסטרטגיה

כמו בכל משחק, יש תמיד כמה דרכים לנצח, ורק צריכים להבין את העניין בכל סוג של משחק לפני שמתקדמים איתו אל עבר הניצחון. זה נכון לגבי הרבה מאוד משחקים, וזה בהחלט נכון לגבי משחק ג'נגה. זה לגמרי לא עניין של מזל מי ינצח את המשחק, וצריכים להבין איזה חלק שמושכים מן המגדל יביא אל מצב מספיק טוב עבור השחקן שמשחק כרגע, אבל יצור בעיה לא קטנה של שיווי משקל של המגדל עבור השחקן הבא בתור…זו אסטרטגיה שבהחלט שווה לזכור.

ככל שמתקדמים עם הבנייה של הבניין, הוא נעשה פחות יציב, וכדי לנצח יכולים לא בהכרח להתקדם בצורה זהירה, אלא פשוט לקדם את השחקן היריב אל עבר השלב הבא שבו הוא חייב למשוך את החלק שיגרום לאי יציבות שאת כל המגדל הזה תפיל.

משחק מהנה לכל גיל

איך בדיוק ג'נגה יכולה להיות משחק מהנה? כי זה משחק שבאמת לא חייבים ללמוד כל כך הרבה זמן כדי לשחק, את המשחק הזה יכול לשחק אפילו פעוט קטן, ללא כל בעיה, כך שזה משחק נהדר עבור אחים או משפחה שלמה. היופי והמשיכה של המשחק הזה מושתתים על הפשטות שבו, כי מדובר רק בכמה חלקים של לבני עץ, שאותן מחברים בצורה של שתי וערב כל שלוש, ולאחר ההרכבה רק מושכים ומושכים לפי התור עד שמנצחים או מפסידים.

> למגוון רחב של משחקי חשיבה לכל הגילאים בקרו באתר http://www.enigmachallenges.co.il!